irfan değirmenci

en sevdiğim habercidir. fox tv çalar saat'te görmüştüm ilk. bir dönem sadece bu adamı izleyebilmek için erken kalktım. sayarım, severim, twitter'da takip ederim. yurtta herkes fatih portakal izlediğinden, ayrı düştüm habercimden *
ailecek severiz ama daha seksisi için (bkz: emre buga)
bu sabahki yeni sezonun ilk programında yaptığı taksim meydanındaki röportajında taktığı kravatı aşırı derecede dikkatimi çekti. kravat ayı bayrağının renklerindeydi. umarım bilinçli yapılmış bir seçimdir de kendisine karşı bir şansım vardır diye iç geçirdim.
ayı sever mi bilmem ama lgbtleri sevdiğini biliyorum.
kanal d'de sabah haberlerini sunar. fatih portakal ile beraber en iyi haber sunucularından biridir*, tarafsız sunmaya çalışır ve lafını esirgemez. tayyip sevicileri tarafından çekilememesi normaldir, onlara göre trt tarafsızdır zaten.
gül gibi yakışıklı adamdı. karşısında bir ihtimal şansı olduğunu düşünen bir sürü kadın şuan ağlıyor.
2017 başkanlık referandumuna neden hayır diyeceğini 20 maddede yazan haber spikeri doğan medya'daki işinden kovuldu. evet propagandası yapan medya grubu hayır diyen çalışanlarını bir bir işten çıkarıyor. bir diğer örnek ise eski yazı işleri müdürü hakan çelenk.
referanduma hayır dediği için kanal d'deki işinden kovulan haberciye halk tv ve tele 1 kanallarından teklif gelmiş. yandaş medya bitti, gel birlikte çalışalım demişler.
"susmak daha ağır geliyor, insan simit satarak da onurlu yaşar" demiştir. yıllar önce daha öğrenciyken siyaset meydanı programındaki konuşması, daha o günlerden belliymiş adamın duruşu.


gün olur devran döner bu adam yine bir yol bulur işine devam eder; peki siz ne halt yiyeceksiniz çok merak ediyorum.
inkilap kitabevinden bir uyuyup uyanalım isimli kitabı çıkmış.

https://twitter.com/degirmencirfan/statu...

hemen atlanmasın kovuldu da hemen kitap çıkardı reklam falan diye, daha öncesinde de yazdığı kitabı bitirmek üzere olduğundan bahsetmişti.

https://www.instagram.com/p/BP4qCBAjwps/...
ertuğrul albayrak ile birlikte olduğunu düşünüyorum..
chp'den milletvekili adayı oluyormuş. twitterdan duyurmuş.

https://twitter.com/degirmencirfan/statu...
gazete duvar'dan irfan aktan ile yaptığı röportajı medyadaki baskıyı ve ikiyüzlülüğü anlamak açısından okunası. https://www.gazeteduvar.com.tr/yazarlar/...
bir de merak ettim yarın bu adam milletvekili olarak seçilirse haberleri doğan medyada nasıl yapılacak?
halk tv'de haber sunmaktadır. halk tv ekranına da gayet yakışmış.
çılgın bir eurovision fanıdır. haberleri de kendisinden takip ediyorum.
2017 (bkz: bir uyuyup uyanalım) inkılâp yayınları
2018 (bkz: herlanda) inkılâp yayınları

habercilikte olduğu gibi kitaplarinda da okuyan, anlayan, sorgulayan olmanın getirdiği farkı yansıtmaktadır.
türkiye işçi partisinden milletvekili adayı olduğu açıklanan muhalif duruşuyla beğenimi kazanan haber spikeri, gazeteci.
"solun solunun solundaki partinin en solundaki fraksiyon" üyesi arkadaşlar tarafından tip'in laf yemesine vesile olan güzide vekil adayı. dilerim meclise girebildiği bir senaryoda tüm basın emekçilerinin sözü olur ve halkın doğru haber alma hakkına sahip çıkar.
  • /
  • 2