istanbul'da suriyeli eşcinsel mültecinin kafasının kesilmesi

az önce okuduğum kahrolduğum bir eşcinsel cinayeti.. o kadar derneğe, emniyete bildirilmiş olmasına rağmen hiçbir şekilde can güvenliği sağlanamamış çok yazık hakkaten, o kadar bıçak darbesi ve 2 tane kırılmış bıçakla neydi derdin neydi nefretin
ışid zihniyetinin artık bu topraklarda ne denli yayıldığının ve şiddetinin normalleştiğinin göstergesidir. önceden kadına şiddeti filan tartışırken, bugün kafa kesme, idam gibi şeyleri tartışıyoruz.

öz savunmanın artık hayatımızın bir parçası olması gerektiğini de göstermiştir ayrıca.
dünyanın çivisi çıkmış yemin ediyorum ya.
korku filmi gibidir. gerçek olması ve götümüzün dibinde olması ayrıca dehşet vericidir. savaşmak istiyorum ama kafa kesiyorlar lan. 21. yüzyılda kafa kesiyorlar. ne yapacağını bilemiyor insan.
kaos'un haberinde daha önceden de "kaçırıldığı ve tecavüze uğradığı"ndan bahsediyor, ama o kadar küçük bir alan tutmuş ki bunlar... garip ya. hayattan nefret etmemek için görmezden gelmeye çalışıyorsun, ama görmezden gelmeye çalıştıkça kendinden daha da nefret ediyorsun.
böyle cinayet işleyenlerin nasıl hemen yakalanamadıklarını aklım almıyor. bıçaklar kırılmış, koskoca istihbarat yahu boru değil. çok misafirperver görünürüz ama gerçekte ağır derecede ırkçıyız ve kötü niyetliyiz. yabancı bir ırk yoksa sataşacak kendi içimizdeki farklılara bulaşırız. elimizden hiçbir şey gelmiyor ise mahallelinin dedikodusunu yaparız. biz iğrenç bir toplumuz ve bunun farkında değiliz. aynı zamanda çok da güzeliz ama bir bokun yaptığını tüm toplum öder malesef.
en korkuncu da bizlerden nefret eden insanların bizi en azından bir tur sikip sonra öldürmek, sike sike öldürmek, zevk vermezsek öldürmek, vermezsek öldürmek istemesi. bu erkek zihniyetinin kadınlara ve eşcinsellere uyguladıkları şiddetin perde arkasında yetersizlik hissi var esasında; karşısındakine yetememek, ona kendi rızasıyla sahip olamaması, olamayacağının farkında olması.
bu ülkeden kaçıp gitme isteğimi bir kez daha perçinlemiş olaydır. ama unutmayın ki orlando'ya bile gitsek sapık insanlar dünyanın her yerinde. sadece tek fark demokratik ve hukuk devleti olan ülkemizde o adamlar sokaklarda gezmeye yanımızdan geçmeye ve bizi öldürmeye devam edecekler
üç büyük faşizmi birden barındıran cinayet, böyle bir bir zihniyetin onda birine sahip olsam kendimden korkar ilk kendimi öldürürdüm, bence sizde başarabilirsiniz deneyin %100 çalışıyor.
(bkz: ırkçılık)
(bkz: homofobi )
(bkz: terörizm )
sanık geçen gün görülen davada cinayeti itiraf etmiş. “canavarca hisle ve eziyet ederek öldürme” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası” istemiyle yargılanıyor. wisam sankari'nin katilinin eski sevgilisi de mahkemede konuşmuş, "ilişkiye girmek istemediğim için beni sürekli döverdi" demiş.