isveç

kendine açılmak eylemini gerçekleştirdiğim ülke olduğundan, benim için çok özel bir ülke. bir sene yaşadım, harika insanları olan harika bir ülkedir. buradaysanız qruiser sitesi gay life konusunda size yardımcı olacaktır. lgbt bir kişinin dünya üzerinde en rahat edebileceği ülke herhalde.

ayrıca abbanın, roxettein, the cardigansın, jay jay johansonun memleketi, daha ne olsun, sadece bunlardan dolayı sevilir ulan.
istekleri dışında kısırlaştırılan translara tazminat ödeyeceğini açıklayan ülke. bu durumda olan translara yaklaşık 91.500 tl tazminat ödeyeceklerini duyurmuşlar.

http://asdi-lgbti.com/2017/04/09/isvec-h...
isveç parlamentosu, 1972 ile 2013 yılları arasında zorunlu ‘kısırlaştırmaya’ maruz kalan translara tazminat ödeme kararı almış, bu kararı sonrasında dünyada bu tazminatı ödeyen ilk ülke olacak.

https://asdi-lgbti.com/2018/03/30/isvec-...
iskandinav ülkeleri arasındaki en cool olanıdır. h&m, ikea, volvo, scania, ericsson, absolut, spotify, skype, electrolux gibi birçok dünyaca ünlü markanın anavatanıdır.
ikea'daki köftelerini çok severim. sanırım köftesiyle ayrı bir yere sahipler.
kuran yakma olaylarından sonra spotify, ikea gibi markaları üzerinden boykot çağrısı yapılmış * isveç tir tir titremiştir şimdi *
yaşam kalitesi en yüksek olan ülkeler sıralamasında 1.olan refah seviyesi oldukçe yüksek olan ülke , eğer gitme fırsatınız olursa ve ayrıca farklı dinlere ilginiz varsa mutlaka uppsala ya gidilmeli huzur dolu bir ülke ..