jamie raines

3 yıl boyunca her gün selfie çekerek toplam 1400 fotoğraf ile cinsiyet geçişini belgeleyip, bunu da video haline getirip yayınlayan 21 yaşındaki amerikalı trans erkek, f2m.

http://www.techinsider.io/trans-teen-took-1400-selfies-of-his-transition-2015-10

bana ilginç gelen kısmı, kadın hali bana hiç çekici gelmezken, erkek hali gayet hoş gözükmesi. ama sonuçta aynı insan, sadece hormon takviyesi ile değişime uğruyor. bu bana çok ilginç geldi zira eşcinsellikte çekici gelen hakkaten o biraz erkeklik hormonu. ne bileyim çok basit geldi. yani hangi kadın olursa olsun, biraz hormon takviyesi yap, hooop hoşlanmaya başlıyorum, ne kadar kolay. gerçi tabii "biraz"dan biraz daha fazla hormon almış olmalı.
geçiş öncesi kendine yazdığı mektupta,

“yakında, kendin hakkında büyük bir şey fark edeceksin. ve bu, hayatını sonsuza dek değiştirecek. garip değilsin, ucube değilsin, sen transseksüelsin… senin için yanlış bir şey yok, yalnız değilsin.”

ve sürecin içindeyken yazdığı,

“halen zor zamanlar geçirdiğini biliyorum, fakat bunu atlatacaksın. önce nasıl hissettiğinizi yazmayı deneyin… bu konuda hemen konuşamazsınız. en zor şey kendini kabullenmek olacak. ama geçiyor. bir gün, kim olduğunuzla gerçekten gurur duyacaksınız.”