karabasan

karlı bir istanbul gününde ben hep kara basıyorum.*
bana uğramadı bu uçkursuz ama gelince 3 ayı kuvvetinde bastırıyo diyolar.
bilim dünyasında uyku felci olarak bilinen durumdur. uykunun belirli bir evresinde uyanılması halinde bilinç tam anlamıyla açılır; ama uyku süreci devam eder. bu süre zarfında kişi hareket edemez ve sanrılar görmeye devam eder.
korkunç bir durum. zihniniz uyanmış gibidir, ama aslında uyumaya devam edersiniz. nefes alamazsınız, konuşamazsınız, bağırmaya yardım edin demeye çalışırsınız. ama tık yok. her şey çok gerçek görünür ve hissedilir. dua etmek işe yarıyor, en azından benim için.
ablama gelirdi bu karabasan dedikleri. kızcağız anlatırdı konuşamazmış edemezmiş dövermiş bunu bu karabasan dedikleri canı çıkasıca. sopa yemiş gibi uyanırdı. buldun korunmasız kızları döv tabi yan odada ben yatıyorum sıkıysa gelsene bana da. ben de olsan kıllı börtlü sakallı adama sataşacağıma kızlara sataşırım. zavallı ablacığım uçuk falan çıkarırdı karabasan yüzünden.

sonra ben araştırdım tabi sadettin teksoy kimliğimle dream catcher diye bişey buldum. böyle kızılderili kafası var kuş tüyleriyle derilerle falan süslenmiş. bazı inanışlara göre kötü ruhları kovuyormuş diye. üşenmedim gittim aradım buldum ablama şıp diye kesti karabasanları.

o gün bugündür ablam da bana burs bağlamakta *
10 senedir bende ki de artık ilişki boyutuna vardı çok tuhaf bir şey gerçek gibi hissediyorsun. yine de allah kimsenin başına vermesin. *
bana ilk ve son kez kardeşimi kaybettiğimi öğrendiğim gece gelmiştir.
aslında karabasan diye bir şey yokmuş. bazen yorgunluktan,stresten ya da türlü sebeplerden insanın yattığında kan dolaşımı normal olmaz.işte böyle anlarda bu anormallikten kaynaklanan sıkışma hali,üzerinde bir ağırlık hissetme, daraltı.