kazım büfe

türkiye'nin en iyi 8. büfesidir. * adanalı olup veya adana'da yaşayıp da bilmeyen az bulunur. eskiden gazipaşa parkı'nda küçük bir büfeyken, kısa süre önce toros caddesi üzerindeki yeni yerine geçmiştir. muzlu sütü bir efsanedir ve inanılmaz güzel yengen yapar. cebinde 10tl olmayan öğrencilerden, büfenin önüne mercedesle parkedenlere kadar her çeşit insanı burada görebilirsiniz. çalışanları çok sıcak kanlı insanlardır, oradan her ayrıldığınızda yüzünüzde bir gülümseme olması garantidir. sabah 5-6 gibi açılıp, geceyarısından sonra kapanır, bu süre zarfında her zaman kalabalıktır.

adana'ya her döndüğümde yaptığım ilk iş oraya gidip muzlu sütümü içmektir. kazım'a gitmeden bu şehre döndüğümü hissedemiyorum, o derece bağlıyım.
eskiden gazipaşa benim için; çocukluk yıllarımda salıncağa ilk bindiğim park, yanındaki gazete bayiinden çocukluk yıllarımda aldığım donald duck dergileri, ilk gençlik yıllarımda aldığım çizgiromanlar, ergenlik yıllarımda aldığım müzik dergileri, son zamanlarımda ise aldığım siyaset dergileri anlamına gelen, dersane yıllarımı aklıma getiren, sabahları okul servisi durağına giderken yenen sucuklu tostu ve ısıtılmış poğaçayı, içilen ballı muzlu sütü ve şalgamı, önündeki ıslanmış asfalt ve portakal ağaçlarının kokusunu özleten mükemmel ötesi mekan.

adana'nın en güzel büfesi.
en güzel gıda merkezlerinden biri.

yerim yediririm, içerim içiririm.

muzlu sütüne kurban olurum.