kendi saçını kesmek

hem maddi hem manevi açıdan rahatlatıcı bir durumdur. pek çok kişi gibi ben de canım sıkkın olduğu görüntümü değiştirmeyi seviyorum, ve bunu kendi evimde kendi başıma yapabilmem beni iyi hissettiriyor.

başlama sebebim kıbrıs'taki yüksek kuaför ücretleriydi *, ama türkiye'ye taşındıktan sonra da keyfinden dolayı devam ettim, şiddetle tavsiye ettiğim bir eylemdir.
kişi beceriksiz ise kendisini sik kafalı japon askerine dönüştürebilir.
kısa süre önce feriha dizisindeki emire özenip kalkıştığım iştir. sonuç? kimseye görünmden berbere gittim
bir gün kestirmeye karar verirsem* gerçekleştirmek istediğim durumdur. en azından ilk makası ben atmalıyım.
içinize kendi saçınızı kesme isteği geldiğinde sakin olunması, elinizdeki makası veya makineyi bırakarak en yakın kuaföre gidilmesi gereken durum. zira herkes fiddy kadar becerikli olmayabilir.
yedi yaşında ilkokul birinci sınıftayken hangi akılla bilmiyorum, çok mu sıkılmıştım, heveslendim midir nedir kendi saçımı kesmiştim. yani benim için sonucunda ertesi gün okul yerine kuaföre götürülerek insan içine çıkacak hale getirildiğim eylemdir.*
çok yaptım kazıdım makine ile kısacık kestim ama inanın kuafördeki gibi olmuyor o sürtünme olmazsa olmaz kol el koltuk attı hissetmeden olmaz.
gecenin üç buçuğunda heyecandan yerimde duramamamdan ötürü gerçekleştirdiğim eylem.
kış olduğu ve kafam üşüdüğü için bir süre uzatma kararı almıştım ama yine kısalttım *.

keyifli şey gerçekten, kendimi daha da iyi hissediyorum şu an, artık istediğim gibi şekil de verebiliyorum falan.

riskli olay, kendinizi maymuna çevirme olasılığınız da var, ama saçlarınızı kazıtmaktan çekinmiyorsanız bir ara deneyin.
sakız vb bir yapışkan madde saçınıza dolandığında yapılması muhtemel hareket.
bazı filmlerde dengesi bozuk kadınların aynanın karşısına geçerek yaptığı eylem.
berberimin kisa boylu celimsiz ve degdirme sanatindan bi haber oldugu icin yaklasik 2 senedir yaptigim eylem.
güzel bi berber bulana kadar devam ettireceğim eylem.
kafayı kazıtanların yaptığı eylemdir.
(bkz: max payne )
bilgisayar oyunu karakteri, 3.oyunda saçlarını kendisi kestikten sonra pek bir karizmatik oluyor.
bazen hobi olsun diye yahut sırf piçliğine yapıp keyif aldığım eylem.

kuaför eli değmişcesine adamakıllı bir kesiş olmayıp, daha çok düzeltmek, kırık almak amaçlı olup; kronik vakalarda bu kesim saç keserken makasın çıkardığı kırt kırt sesine duyulan fetişi bastırmaya yöneliktir.
berbere sakal tıraşı olmanın manasız geldiği kadar, saç tıraşı olmanında mecburi kalındığı duruma sinir oluyorum. keşke kendi saçımızı da kesebilseydik. tiksiniyorum berberlerdeki makaslardan, taraklardan, makinelerden.
birçoğunun tuhaf karşılayıp , duyduğunda şaşkınlıkla nasıl yaptığımızı merak ettikleri alışkanlığım. yapabiliyorum ve saçımı birine teslim etmeyi göze almıyorum .
yaz başında yaptığım eylem. insan kendini iyi hissediyor, ferahlamış.
özgürlüğe aşırı değer verdiğim için yıllardır yaptığım şey.gittiğim kuaförler asla istediğim gibi yapamadı , bende "heyt be yeter!" deyip aldım elime makası.tanımadığım bir adamın saçıma istediği şekli veriyor olması gerçeğini sevmediğimden ötürü böyle yapıyorum.kendi istediğin gibi oluyor , azıcık da el göz koordinasyonunuz varsa çok güzel şeyler de çıkabilir.
genelde klişe bir sahne olarak kliplerde filmlerde yer alır bu eylem, fail bir travma ve depresyon sırasında eylemi gerçekleştirir, allah'a şükür çok depresyona girdim çıktım ama bu hiç aklıma gelmedi, kendimce yaptığım klişeler oldu, ağlayarak valiz hazırlama, mutfak halısında ağlama, içip içip halının üzerinde sızma, bir yandan ağlayıp bir yandan dondurma yeme, ama bunu yapmadım neyse bi dahaki depresyona neden olmasın inşallah, ama ben zor beğenirim ya saçları yine elleyemem sanırım
  • /
  • 2