kocamın iguana ile ilişkisi var

düzmece bir konuk gibi gelmiştir. sorulara hep aynı cevpları vermiş ve çözüm için 8 aydır yapılan hiç bir faaliyet yok. reklam kokusu var.

(bkz: bu sefer güldürmedi)
dün görünce ilk gözümde canlanan o adamın iguanaya nasıl girebileceği, öyle bir sahne belirdiki gözümde nasıl kovalayacağımı bilemedim.
motorcycle diaries filmini izleyenler hatirlayacaktir. film, henüz buenos aires'te bir tip ögrencisi olan ernesto che guevera'nin bir arkadasiyla birlikte, motosiklet ile tüm güney amerika'yi bastan basa dolasmasini, bu gezi boyunca yasadiklarini anlatir.

iki kafadar ecuador yada colombiyada bir yerde amazon nehrinin üzerinde seyahat eden küçük bir yolcu gemisine binerler. gemide "is tutan" bir de fahise vardir. bir gece che güvertede fahise ile karsilasir ve konusmaya baslarlar. kadin che'ye ufaktan yazmaktadir. che kadinin yatma teklifini reddeder. reddedilmeye aliskin olmayan kadin sasirir. che, kadina neden böyle "onursuz" bir is yaptigini sorar. kadin ona "benim yaptigim onursuz degil aksine
neredeyse kutsal bir is" der. "bu ormanlarda ve nehirde, medeniyetten uzak, kadinsiz yüzlerce avci, balikçi ve altin arayicisi seyahat eder. bazi balikçilarin, aglarina takilan ve vajinasi kadin vajinasina çok benzeyen, nehirlerde yasayan bir çesit yunus baligina tecavüz etmeleri çok yaygindir. düsün artik ne kadar gözleri dönmüstür. simdi anliyor musun delikanli yaptigim isin ne kadar kiymetli oldugunu?"

böyle seylerin oldugu bir dünyada yasiyoruz. bu yüzden pek sasirtici gelmedi...