kötü kokan insan

öğleden sonra marketten irmik alayım dedim. canım tatlı isteyince bir şeyler hazırlayayım bahanesiyle çıktım irmiğimi aldım ve kasada önümde bekleyen bir bayan vardı. 23-24 yaşlarındaydı, yanında da 'anne anne' diye tutturan 4 yaşlarında bir kızı vardı. bayan çikolataya uzanmak için bana doğru yaklaştı yemin ediyorum böyle koku görmedim ben. ter desen değil, öyle berbat bir koku.. kadını da dışarıdan gören aşık olabilir. çok güzeldi, adriana lima gibiydi. ama gelin görün ki o koku..

resmen midem kalktı. geriye doğru çekildim, ona rağmen kadının kokusu tüm markete sinmeye başlamıştı. kasiyerin bile suratı değişti.

gözünüzü seveyim duş alın ya. özel çilekli, ananaslı, muzlu, tarçınlı murçınlı kremler sürün demiyorum. en azından beden temizliğinizi yapın. bir de kadın olacaklar ayıp vallahi erkekler bile artık metroseksüel. haksız mıyım kardeşlerim?.
yaz aylarında istanbul'un toplu taşıma araçlarına özel dağıtımı yapılandır. haftada bir koltuk altı ve genital bölge kıllarını almayı temizlik sanandır. kültür farkı sebebiyle onun yaptığı gibi bir temizlik yapmayan ancak kokmayanı "pis insan" olarak tanımlamakta bir beis görmez. deodorant ne kadar pahalı olabilir?