küçük çocuğu arkadaşlarına dövdüren anaokulu öğretmeni

bu aslında akran zorbalığı falan değil, hocanın direkt olarak şiddet öğretmesi durumundan başka bir şey olamaz. 3, 5 yaşlarındaki çocuklara şiddet öğreten zihniyet ile daha çok çekeceğimiz var. ancak görevden alınmıştır bunlar. ya da hala görevlerine devam ediyorlardır.

http://onedio.com/haber/bunu-da-gorduk-a...
ben de bir okul öncesi öğretmeniyim. bilinmeyen şöyle bir durum var. yaşanan olay aslında rastgele bir binada açılmış olan kenar mahalledeki bir anaokulunda gerçekleşmiştir. bu tip kres/anaokulu cakmasi yerlerin amaci cocugun egitiminden ziyade ozbakim becerileri ve zaman gecirmesi icin vardir. bu denli de burada calisan sozde ogretmenler aslinda 2 yillik cocuk gelisimi mezunu, egitimsiz, serseri ve kenar mahalle tipleridir. bizim gibi 4 yillik gercek egitimci degillerdir.

en kotusu ise bunlar kiz meslek lisesi mezunu tipler de olabilir. zaten bu tarz insanlari bilirsiniz. facaci, bos beles takilan tiplerdir. bu tip yerlerde calisanlar da ogretmen zannedilir.

unutmayiniz ki bizim gibi ogretmenler kamuda, sozlesmeli yahut ozel kolejlerde calisirlar. bu tuhaf tipler de 2 yillik okumus cahillerdir.