lady gaga'nın en iyi şarkısı

bir başka gay ikonu olan lady gaga'nın en iyi şarkısını şeçiyoruz. bana göre;
bana göre poker face , thetoptens.com da verilen oylara göre bad romance .
https://www.thetoptens.com/top-lady-gaga...
gerçekten çok zor olan seçimdir. çok klişe gelebilir ama ben ciddi anlamda bir little monsterım ve bu konuda çok ciddi analizler yapabilirim. sevdiceğimle bile kavga etmişliğimiz var lady gaga'yı savunucam diye. başka sanatçılar için çok basit olan soru konu gaga olunca bir o kadar zorlaşıyor.

neyse sonuç olarak pat diye karar veremem. o yüzden önce albüm bazında değerlendirip şarkıları 5'e düşürmem lazım. kişisel favorilerim;

(bkz: the fame): just dance
benim için kesinlikle bu şarkı çok farklıdır. kendimi çok fazla kaybetmişliğim yerden yere atmışlığım vardır. lady gaga'nın o toy hali ve içindeki heyecanını çok güzel yansıttığı albümün çıkış parçası kesinlikle çok başarılı.

(bkz: the fame monster): bad romance
albüm bir sürü güzel şarkıyla dolu ama elbette ki bad romance burun farkıyla hepsini geçiyor. artık pop dünyası tamamen değişmiş yeni bir döneme girmiştir bu şarkıyla. dansını bile ezbere bildiğimiz bu şarkı ikinci koltuğu kapıyor.

(bkz: born this way): marry the night
en çok zorlandığım albüm bu albüm oldu. çok fazla beğenilmese de benim için bana en çok hitap eden ve karanlık yanını çok sevdiğim albümdür. ayrıca içimdeki hesaplaşmalarım ve savaşlarımın devam ettiği sırada bu albüm beni çok kez derinden etkilemiştir. özellikle de marry the night. böyle kabuğunuzu kırıp dışarıya taştığınızı hissettiren ender şarkılardan. ama kesinlikle albüm çok çok başarılı şarkılarla dolu.

(bkz: artpop): g.u.y.
insanların gaga'nın flopladığını düşündüğü albüm. ancak uzun süre sonra applause ile yaptığı dönüş çok beğenilmemişti. bana göre albümdeki en "gaga" şarkı budur. bize gerçekten eski gaga'yı hissettiren ve underrated kalmış mükemmel bir şarkı.

(bkz: joanne): million reasons
tarz değişikliğine giden yeni gagayı sevmiştik. ama bizim için gaga hep o marjinal ve çılgın halleriyle kafamızda olacak. bence gerçekten değerlendirilmesi gereken çok başarılı ve uğraşılmış bir albüm olan joanne'de en güzel şarkıdır. benim için çok önemli olan bir diğer şarkı ise john wayne. ama million reasons kesinlikle albümün en iyisi.

şimdi bu beş şarkı içinden birini seçmek zorunda kalırsam eğer ne olur? 5 taneye düşürmek bile çok zorken bunlardan bir tanesini seçmek... ama sanırım benim seçimim şöyle olacak.