linkin park

abd li nu metal grubudur. 1996 yılında xero adıyla kurulmuştur. 12 tane stüdyo albümleri vardır. son albümleri ise 2010 yılında çıkardıkları a thousand suns dır.
numb şarkısı klibi arşivliktir. buyrun efenim;
adelenin rolling in the deep parçasını başarılı bir şekilde yorumlamışlardır ayrıca, lakin gittikçe nu metalden uzaklaşır gibi bir halleri vardır.

artık ne kadar nu metal yapıyorlar tartışılır,3cü albüm nu metalden uzak soft ingiliz rock grupları gibi ve son albümlede elektronik rock gibi birşey olmuş durumda, ve bu beni hiç sevindirmiyor bir an önce nu metal* yaparlarsa sevinirim,yapmazlarsada canları sağ olsun.
ilk albümden çıkardıkları son albüme doğru kaliteleri bana göre düşmüştür. çok canavar bir albümdü hybrid theory. neydi o öyle "one step closer"ların the end"ler "pushing me away"ler ayrıca in the end'in sözlerini hala ezbere bilirim.deli mi sikmiş napmış işimiz gücümüz yok şarkı sözü kasmışız.
''what ı ve done'' parçası transformers filminin soundtracki olmuştur.

benim için qwerty parçası vazgeçilmez olan gruptur.
faint ve beraking the habit de azımsanmayacak kadar iyidir.rock&dj set ne zaman kötü oldu ki.
rebellion ile eski tatlarına geri dönmüşler gibi. yeni albüm 17 haziranda çıkacak, şimdilik üç şarkı çıktı ortaya, umarım the hunting party ile yine ergen müziğimizi damarlarımıza kadar hissedeceğiz inşallah maşallah.
in the end, tartışmasız en iyi parçalarıdır.
sonradan gelen edit: pardon breaking the habit varmış. bir de numb. bir de somewhere i belong. sonra what i've done. neyse.