metin feyzioğlu

ankara üniversitesi hukuk fakültesinde yıllarca hocalık yapmış, ankara barosu başkanlığı sonrasında türkiye barolar birliği başkanı profesör insan.
(bkz: recep tayyip erdoğan'ın metin feyzioğlu'nun konuşmasına müdahalesi)
yürekliliği kadar sakinliğe de sahip profesör insandır. erdoğan'ın tepkisine sakin yanıtları ile başbakanın halinin garipliğinin altını çizmiştir.

tayyip bey, sakin... çok değil bir gram yeter.
akıl ve vicdan sahibi hukukçularımızı temsil eden hukuk emekçisi.
10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama sonrasında, adli tıptaki ailelere yardımcı oldu 2 gün boyunca...
bugün verdiği beyanatta:
"hayatımda böyle bir manzara görmemiştim; parçalanmış cesetleri tanımakta güçlük çekti ölülerin yakınları...yüzlerine saplanmış demir bilyelerden tanınmayacak hale gelmiş insanlarımız vardı..."
onur haftası kapsamında yapılacak yürüyüş için lgbti+ bireylere desteğini göstermiş “istanbul valiliğinin söz konusu yürüyüşe katılanlara zarar gelmemesi için tedbir alma yükümlülüğü vardır. istanbul başsavcılığı da bu yürüyüşü hedef alanlara karşı ceza soruşturmasını derhal başlatmak zorundadır”. cümleleri ile de hala bir hukuk ülkesi olduğumuzu ilgili makamlara hatırlatmıştır. sağolsundur. böyle cesur insanlara ihtiyacımız var. ne diyorduk;

(bkz: sen yoksan çok eksiğiz)

http://www.karsigazete.com.tr/gundem/met...
"ankara barosu'nun açıklamasını tasvip etmemiz mümkün değil"

lgbtleri hedef alan din-ayet işleri başkanı ali erbaşın açıklamalarını eleştirmek yerine ankara barosu'nun ali erbaş'ı eleştirdiği bildiriyi eleştirmiştir.

bu adam işine gelmeyenlere terörist vs. der, her türlü fanatik milliyetçi, ayrımcı açıklamayı siyasi popülizm adına da destekler. sonrasında kimi zaman katliamlar, kimi zaman cinayetler olunca anında taraf değişirip demokrat şovu yapar. erdoğan karşıtlığını kullanarak muhalefeti yönlendirme memurudur.

bunlar gibilerden medet umanlar için bir not: lgbtiler de bu adam ve bunun gibileri için sadece rehinedir.

https://twitter.com/metinfeyzioglu/statu...

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/tbb-b...
ne denilmesi bekleniyordu ki?

baştan beri eşcinsellik hakkında fikirleri açıktı.

https://www.facebook.com/TurkiyeGenclikB...
https://tgb.gen.tr/serbest-kursu/escinse...
onur yürüyüşüne destek adı altında lgbtilere nefret suçu işlenmemeli diyerek dönemin iktidarına karşı görünen ama işler değişince lgbtiyi hedef alan din-ayet işlerinin açıklamasına tepki göstermeyen bir adamın fikirlerinin açık olduğunu sananlar var.

gerçi sözlükte kendisini "benim de eşcinsel arkadaşlarım var" diyerek tanıtıp başka zaman eşcinsellerle dalgasını geçenden de ne beklenir? **