müge anlı

sabah programında van depremi sonrası progmında"her fırsatta küçücük çocuklar tarafından taş attırılan polisler, olay yerine gelip ilk müdahale edenlerdi. mehmetçik... bizim selcanın erkek kardeşi de vanda askerlik yapıyor. ona ve tüm askerlerimize hayırlı teskereler diliyoruz. allah da askerimize polisimize zeval vermesin. onlara taş atanların da elleri kırılsın. canımız istediğinde kuş avlar gibi taş atıyoruz. dağlarda vuruyoruz. sonra bir şey olunca da asker gelsin, polis gelsin diyoruz. dengeleri kuralım. zor günlerde canım cicim. kuş avlar gibi avlamayalım bunları. o kadar kolay değil. herkes haddini bilecek..." dediği için dava edilmiş sunucu.

(bkz: anam coştu lan bunlar)
ortalığı karıştırmak için yaratılmış insan modeli. gerçi bazen hak vermiyor da değilim.
insanın ego şişmesi ile haddini bilemez hale gelişinin ideal bir örneğidir. son yaptığı, işin içine faşistlik sosu girdiği için daha da tehlikelidir.

fakat kadını günah keçisi de yapmamalı. çünkü, daha korkuncu, böyle düşünen insanlarımızın hiç de azınlık olmaması.
t.c. de birileri çıkıp fikrini söylüyor diye afaroz edilmesine hiç şaşırmadım...bu kadını yaptığı programlar yüzünden pek sevmem
fakat söylediği şeyler uydurma değil,gayet gerçek olan şeyler...kardeşlik,sözün bittiği yer,bıçak kemiğe dayandı,türk-kürt kardeştir...
bunlar senelerdir söylenen,toplumu uyuşturan söylemler...
içimizden birnin çıkıp gerçeği yüzümüze vurması tepki almamalı...üniversite öğrencileri tepkilerini dile getiriyor diye ölümler oldu bu memlekette
kadınlar gününde taksimde yerde sürüklenen kadınlarımız-annelerimiz oldu
diğer katledilen yazarları,farklı düşünen bireyleri yazmak buraya sığmaz
hükümetin başındaki insan ! tv lerde,meydanlarda çıkıp ağzını bozabiliyorsa,herkes her istediğini söyleyebilir bu memlekette

müge anlı ya sonun kadar katılıyorum,gerçek olan budur,bu vardır,olmuştur,oluyordur,bu gidişle olmaya devam edecektir...
bugünlerde bölgede yardıma koşan askerlere yapılan saldırılar, ülkenin her yerinden gönderilen yardım kamyonlarının daha ihtiyacı olanlara ulaşamadan son model arabalarla yol kesilerek yağmalanması sonrasında kesinlikle cehaletin, yobazlığın ve insanlıktan çıkmışlığın görüntüleriyle, artık birşeylerin farkına varılması gerektiğini düşünmekteyim.
bi de bir ara bunun yanında şenay düdek vardı.rte ve bülent arınçtan sonra en tehlikeli ikiliydiler.allahtan ondan kurtulduk.aman aman evlerden ırak.
haberin doğruluğu nedir ne ölçüde gerçektir ya da ne kadar üzülünebilir de beni yarım saattir gülmekten yerlere yatırdı. kızabilirsiniz ama ben böyle programların doğruluğuna inanmayalı baya bi oluyor o yüzden pek üzülesim gelmedi işi gırgıra vurdum.

http://e1203.hizliresim.com/v/w/3wv6n.jpg
yiğit özgür anlatımıyla: http://eniyyifikralar.blogspot.com/2011/04/yigit-ozgur-geri-zekal.html

(bkz: chp teyzesi )
gıdım haz etmediğim tv şeysi. * *
"dünyanın hiç bir yerinde türkiye'deki gibi sokak köpeği yok; sokak köpekleri sadece yurdumda var ve başı boş dolaşmalarını anlamıyorum" türünden açıklama yaparak, dünya genelinde köpecik popülasyonunu sokak dağılımı bazında araştırmama sevk eden blondi abla. tabi tezi hemen çürüyüverdi, mesela nijerya'da da sokakta köpekleri var, peru'da da. bellki anlı abla savcılık ve polis olma günlerinden sadır coğrafya ve zooloji dersine uzak kalmış ve unutmuş. arada ceviz de yesin beyne de iyi gelir zihni açar heğ abla heğ.

sokakta köpek mi olurmuş:
yerli agatha christie. bir de yamulmuyorsam star/inter starda yayınlanan bir dizi vardı bu tip cinayetleri çözen teyze, dilimin ucunda ama çıkaramadım, bu gece haram amk neydi lan o. bi bulduruverin.


edit;
wolverine sağ olsun çözdü olayı, *murder she wrote/cinayet dosyasi. aktrisin adi angela lansbury.
tahminimce aşırı derece homofobik olan bi ablamızdır.
aşırı feministtir,kocasını kaçırmayı son derece büyük bir ustalıkla başarmıştır. korkulacak kadın tiplerinden biri. okan bayülgen'in deyimiyle niiiigaaaar kaaaanlııı
canlı yayında sulanan adama verdiği tepkiyle beni güldürmüştür zamanında .

her sabah sevgilinin izlediği (benim de izlemek zorunda kaldığım) programı sunan kadın. son izlediğimde, öldürülen bir kadının bakkaldan aldığı ekmek sayısını tartışarak cinayeti çözmeye çalışıyorlardı.
kayip otoban'ın izlemekten vazgeçemediği kadındır.
van depreminden sonra yaptığı aşağılık ve buram buram faşizm kokan açıklamasından sonra gördüğüm her yerde 5 dakika küfür ediyorum. insanlıktan nasibini alamamış yaratık . gelenek yaptım küfür olayını hiç aksatmıyorum. sevmeye de başladım . bu gelenek benle birlikte nesiller boyunca iletilecek . benim fikrime göre bunun gibilerin televizyona çıkmaması lazım da o ayrı bi konu .
her türlü cinayet davasının ele alınıp bir türlü çözülemediği "m.g. ile tatlı-sert" programının sunucusu...
  • /
  • 2