muhafazakar muhafiz

yeni sözlük yazarı. hoş geldin.

(bkz: askk)
kuaför olduğunu öğrendiğim yazar. hoş gelmiş ayrıca.

şimdi muhtemelen "işi düştü de ondan bu giri'yi girdi pezemek" diyecek ama dese bile adam haklı cidden işim düştü ^^

38 yıllık hayatımda ilk kez saçlarımın çabucak uzamasını isteyen ve uzamadığını gördükçe her gün gözyaşı döken biri olarak kendisinden çabuk saç uzatma büyüsü şeklinde tavsiyeler beklemekteyim. beni duyunuz muhafız bey bu çığlığa kulak veriniz ühüğ

saç başla alakalı bol bol entry girmesini bekliyoruz ayrıçana.
öncelikle estağfurullah asla öyle bir şey demedim hatta hoşuma gitti seve seve yardımcı olurum bu konuda. saç uzatma konusunda şöyle söyleyeyim işin tıbbi boyutunu bilmiyorum bunlar tamamen bizim bildiğimiz kısmı. saç belli bir yaşı geçince daha yavaş uzamaya başlar bu yavaşlama sadece saçda değil tırnaklarda hatta kıllarda da etkili olur. yani ben 2 yıldır epilasyona gidip tam anlamıyla bir bitme göremezken kırk yaşında biri bir yılda kıllarına elvada diyebilir. aslında ilk yaşlılık belirtileride vücuttaki bu fonksiyonların yavaşlamasıdır bence. yani hormonal bir durumdur. saçı uzatma ile ilgili ise saçı aç bırakmamak lazım. protein, keratin bu arada keratin bir protein türüdür hatta keratin proteini olarak geçer yani protein zengini gıdalardan bu ihtiyacımızı karşılaya biliriz. e vitamini ve özelikle uzama için biotin. biotin saç ve tırnakları besler ve biotin hapları olur böyle onları kullana bilirsiniz fazlası vücutdan atılır diğer takviyeler gibi fazlası zarar vermez. yani kanda fazla biotin çıktı gibi bir durum olmaz. günlük takviye alabilirsiniz. kullanan çok müşterim var gayetde memnunlar. bir şey daha paylaşayım. 2 ayda bir saçını kestirmeye gelen bayan bir müşterim saçlarının bu kadar hızlı uzamasının nedenini her sabah kahvaltıda bir yemek kaşığı zeytinyağı içmesine bağlardı. bir müşterime bunu önerince 2 ay kullandıktan sonra tüylenme olduğunu ve kullanmayı bıraktığı söyledi. dışardan saça yaptığınız bilmem saç uzatma kremi serumu felan hiç biri bir boka yaramaz kökden bir besleme yapmak gerekir. zaten bu tarz ürün kullanıp memnun kalan birini görmedim. böyle şeylerede paranızı kaptırmayın hepsi yalan. kök önemlidir uzayan kısım ölü gibi bir şeydir yani. saçını kazıt uzar vb. şeyler tamamen yalandır ve psikolojikdir. köke bir müdahale olmadığı için böyle bir şey söz konusu değildir.
hos geldiniz en sevdiğim meslek grubuna mensubmuş...
saç kiriklariyla ilgili tavsiye var mi ? hani kesin net çözüm?
bu yaz saçlarımı en az 10 defa boyattim pembe , mavi , kumral , gri .... ve su an siyaha boyadik ve biyatmayacagima da yemin ettim ama saclarimin ucu ay çok iğrenç ya e tabi yazin kaynakta kullandim ( boncuk ) ve kuaforum kesmek istedi ama izin vermedim ve kestirmek istemiyorum ama peruk gibi duruyor . prp yaptiriyorum koklere iyi geliyor ama acaba uçlarda işe yarar mi ?
öncelikle teşekkürler prp tedavisi köke etki eden bir işlem olduğu için saç uçlarını onarma gibi bir etki edemez. zaten işin tıbbi boyutudur. kuaförlerin yaptığı bir işlem değildir. yapabileceğiniz en iyi şey kestirip kaynakla idare etmektir bir süre.bu süre zarfında saç uzamasını hızlandıran yukarıda bahsettiğim yazıya bakabilirsiniz. şahsen kuaföre gelseniz sizi kandırır 3-4 günlük iki bakım yapardım parama bakardım. ama burda ticari bir çıkar söz konusu olmadığından doğruları konuşalım. o kadar işlem görmüş bir saçı toparlayan birini görmedim. kökü sende ama uzar o rahat ol. kısa saçta son derece güzel duruyor. güzel bakmak yeterli. bakımlı kadın her zaman güzeldir. saç bahane.
forum oluşturma gibi bir durumda bulunduysam özür diliyorum diğer yazarlardan. sorularınız için mesaj atabilirsiniz efendim seve seve yardımcı olurum
neden az yazdığını anlamadığım kaliteli yazar. bir tarzı var gibi duruyor üstelik.
sabahın ilk ışıklarında sınava girecek olmasına rağmen akşamki zirveye katılan, bu sayede tanışma fırsatı bulduğum yakışıklı yazar. daha sakin kafayla tekrar bir araya gelmek, akşam yarım kalan muhabbetlerimize devam etmek isterim.
ayı sözlük altı yaşında zirvesi'nden erken ayrılmasına ve çok muhabbet edemediğime üzüldüğüm, lakin sınavının olduğunu öğrendiğim ve umarım iyi geçmiştir diye temenni ettiğim, yakışıklı olduğunu bir tek ben değil herkesin farkettiğini farkettiğim, tanıştığıma memnun olduğum, daha fazla yazmasını dilediğim yazar.