mustafa kemal atatürk

boş olmasına şaşırdığım başlık. ülkemizin kurucusu. keşke yeteri kadar yaşasaydı da bizi faşistlerden korusaydı.

bu arada ben atatürk hayranı olmama rağmen, eleştirilere kızmıyorum. herkes eleştirilebilir. atatürk'ün bazı yönlerini ben de eleştirebiliyorum mesela. ama taparcasına seviyorum ben bu adamı.

altına küfür ettiğiniz zaman, altını çamura attığınız zaman, altının değeri düşer mi?
hiç videolarda el sıkıştığı anlara dikkat ettiniz mi? bir dikkat edin derim. iyi geceler.
türkiye'nin en büyük putu sıralamasında liderliğini açık ara farkla korumakta.
başlığı görünce bugün 10 kasım sandım.değilmiş.
putlar kovalasın sizi. bi öğrenmişiniz amına koyduğumun memleketinde ataput ataput zırlıyosunuz. argümanlarınızı da sikiyim. biri der allahsızdı, biri der diktatördü. şu ülkedeki büyük resmi bi kürtçüler bir de islamcılar çözdü. biz de puta tapınıyoruz işte böyle. yazıklar olsun.
bu ülkenin ilk ve tek başkomutanıdır.
dindar kesim tarafindan surekli elinde kuran pozlari paylasilan, hz muhammede ovgu dolu sozlerine vurgu yapilan ulu onderimizdir. ona ulu deme sebebimin diniyle hicbir alakasi yoktur. sahsi gorusum ateist oldugu veya en kotu ihtimalle deist oldugudur. bunu acik acik yasayamazdi elbette. o yuzden kuran ve peygamberi acikgoruslulukle yorumlamistir. hem zaten onderlerin neden dindar olmasi bekleniyor ki? dinle liderligin ne alakasi var yani? bir ulkeyi kullerinden dogurtan bir kisi dinsiz olsa ne yazar? yine bizim ulu onderimiz olacakti. cok seviyorum ve pek cok insandan daha degerli oldugunu dusunuyorum. herkes boyle dusunmek zorunda degil, ama benim icin binlerce kisiden daha degerli biri. bin kisiyi toplasan hakikaten bir mustafa kemal ataturk etmez de iste zavalli asagilik kompleksliler anisini oldurmeye calisarak unutturacaklarini saniyorlar. atam da zaten butun ileri gorusluluguyle "benim naciz vucudum elbet bir gun toprak olacaktir" demistir.
  • /
  • 4