mutlu kaya

sibel can'ın fox tv'de yayınlanan sesi çok güzel şarkı yarışması için memleketinden getirttiği, sesiyle, hikayesiyle ve maviş maviş gözleriyle yarışmanın en dikkat çeken ismi olan, sibel can'ın veliahtım dediği, yarışmayı birinci bitirmesiyle babasından ölüm tehditleri almaya başlayan, en son bugün "şarkıcı mı olacaksın" denilerek başından vurularak ağır yaralanan ve şu anda hayat mücadelesi veren, yurdumun talihsiz kızlarından biri...

hangi insan yaratığı nasıl bir dürtüyle böyle bir kızın sadece şarkı söylediği için canını almak ister, insanın ne kadar aşağılık rezil ve leş olması lazım ki kıyabilsin bu kıza (ve tüm kızlara)... yere batası erkek egemen feodalite kurbanı kızların adlarının hep güldünya, mutlu vs. aydınlık ve umut dolu isimler olması tesadüf mü? yani siz olamayacaksınız, bari adınızda olsun gülmek mutluluk sevinç sevmek gibi kavramlar misali... yazık! nedir bu kızların çüklü yezitlerden çektiği?

inşallah yaşar ve hayata tutunur içi kapkapkaranlık insanlara rağmen ve karşı!
yine türkiye, yine kimsenin sesini çıkarmadığı bir kadına şiddet haberi. ulan bu nasıl zihniyet ? adamın biri kızı şarkı söylemiş diye vuruyor , kimsenin umrunda değil. neden peki ? çünkü sosyal medya da çok yankı uyandırmadı. çünkü prim yapacak malzeme değil öyle mi ? hemen işin kürt/türk boyutundan yararlanmak istemişler beynine sıçtıklarım. ''yankı uyandırmadı çünkü o bir kürt'' ne demektir , madem bunu dedin sen ne yaptın mutlu kaya için derler adama. erkeğin bitmeyen hegemonyası bir kadını daha ölümle savaştırıyor. kadının başarısını , güzelliğini çekemeyen ego sorunu olan beylerin elinin kiri bu kız, nice ölen kızlar gibi. umuyorum anladığı dilden ceza alır bunu yapan şerefsiz, içindeki hümanisti sadece bu şerefsizlere çıkarıp ''ay bunun cezası şiddet mi '' lere de zerre kulak asmıyorum. hümanizm insan aşkıysa bu adamlar insan mıdır ?
uyandığı haberi verilen güzel sesli kız, umarım hayat bundan sonra sesi kadar güzel olur onun için. she can do it !

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/291446...