ntv spor

türkiye nin spor ekranı. basketbol, voleybol, tenis, futbol ve daha niceleri. iyi ki varsın.
basketbolseverlere büyük ayıp etmiş tv kanalı. avrupa basketbol şampiyonası 3.lük maçının en önemli dakikalarında yayını kesip bir futbol maçına geçişi çok büyük saygısızlık oldu kanaatindeyim.

(bkz: 18 eylül 2011 makedonya rusya basketbol maçı)
basketbol adına her şeyi yapan bir kanalın asla telafi edemeyecekleri avrupa basketbol şampiyonası üçüncülük maçı canlı yayınının son çeyreğinde son dakikaları, saniyeleri futbol maçına geçerek basketbol maçının yayına değişebilen amatör türk spor kanalı. ispanya ve fransa maçını da ispanyol ve fransız kanallarından izleyebileceğimizi unutan ve bize hatırlatan amatör türk spor kanalı.
euro lig maçları ile bizlere çarşamba ve perşembe geceleri toplamda 8 saati bulan ve genel olarak da 12 -14 saate ulaşan basketbol programları ile doyuran kanal. bunun yanına birde amerikan profesyonel basketbol ligi olan "nba" de lokavtın kalkması ile birlikte yeni programlarda eklenince ortaya çıkacak doyumsuz basketbol zevkinin ve şenliğinin kaynağı kanal.
birde 2011 formula 1 sezonu yayınladıktan sonra bir daha yayın haklarını almayacak olan trtnin yerine 2012 yayın haklarını alırsa yatıp kalkıp dua edeceğim kanal olacaktır.
resmi fenerbahçe kanalı.
24 saat sıkılmadan izleyebileceğim tek tv kanalı.
nba yayın haklarını elinden kaçırarak büyük bir hata yapan spor kanalı. renk,ses kalitesi ve spiker ve yorumcularıyla bu işi yapabilecek tek kanal ntv spor zira. cnntürk de en heyecanlı nba maçını izlemek bile keyif vermiyor ne yazık ki.
a spor, sports tv, trt spor gibi rakiplerine nazaran yayıncılık kalitesi bakımından bir adım daha önde olan kanal. her spor kanalı gibi büyük oranda futbola yer verse de diğer spor dallarını da tamamen görmemezlikten gelmiyor. görmemezlikten kasıt altyazı olarak farklı bir branşın maç sonuçlarını vermek yerine bu branşlara özel bütçe ayırarak özel programlara dahi yer veriyor oluşudur. fakat son zamanlarda küçülmeye gittiği gelen dedikodular arasında. bir diğer farklı spor branşlarına yer veren kanal için (bkz: sports tv)
tv tarihinin tozlu kabloları arasında yerini almıştır. tüm ekip sağa sola savrulmuştur.
başlığı görünce tekrar yayın hayatınamı başalayacak diye düşünerek heyecanlandım ama maalesef.çizgi film kanallarından sonra ki en önemli devrimdir kendisi.