oğlum göster amcana çükünü

küçükken erkek çocuklarına söylenen, amcalara daha o yaşlarda göstermeye alıştırılan bir dönemin ve zihniyetin çocuklarıyız.
bana ne ya? önce amca göstersin bana çükünü. *
bunun tüm amcalara ve teyzelere gösterilen şenlikli! versiyonu sünnet düğünüdür. neden hastanede sade bir operasyon tercih edilmez anlaşılır şey değil. bu gösterme merakımız, desinlerimiz ileride asker uğurlama töreni, düğün vs. ile sürer gider.

(bkz: sünnet davetiyesi)
"amcası göster oğluma çükünü" diye tersten girersek, hoş olur mu? olmaz o zaman oğlanın çükünü ne diye adama göstertiyorsun?
ve çocuk porno yıldızı olduktan sonra , babasının biz ne yaptık der gibi bakmaları.....
acaba sadece türk toplumunda mı var diye düşündüğüm baba mottosu.
ay bana göstertirirlerdi zorla,çok utanç verici bir şey ya. bir de benimkisi ayıp olmasın ama yaşıtlarıma göre ortalamanın üzerindeydi, böbürlenirdi babam falan misafirlerine,tiksinç! bir çüklü kadına yapılacak bir şey mi bu ya,sorarım sizlere???
abartilmis misavirperverlik gösterisidir. oglan, çükü kalkacak yasa gelmisse, bir adim ötesi misafirsikerlige dönüsebilir. karpuz kesme ritüeli beklenmeden ortam terkedilmelidir.
türk insanın yaptığı* ego tohumlarını sulama işlemidir.
-ergenlik öncesi çük ölçme, gösterme, koklatma yarışmasına hoşgeldiniz. cetvelleri çıkarın beyler, babalar, amcalar. kazanana "çocuğunuza nasıl çocukluk travması yaşatırsınız?" adlı kitabın özel basımı hediye.

çocuk 20 yaşına geldiğinde halen bu olay devam ediyorsa ya babası halen amcaları 20 yıldır memnun edememiş ya da çocuğuyla o kadar gurur duyuyor ki mezara kadar amcalara oğlunun çükünü gösterecek.
erkek cinsiyetinin aslında kadın cinsiyetinden ne kadar üstün olduğunun daha çocukken anlatılması. daha küçücük yaştan itibaren, erkek çocuğun çıplak fotoğrafları çekilir, amcalara çük göstertilir. erkek çocuk olunca sevinçten uçulur.

ama hiçbir kız bebeğin çıplak fotoğrafı yoktur, göster bakalım teyzelere kukunu denmez, kadın çocuk olunca annesi suçlanır.

işte bu şartlarda kadın-erkek eşitliğinden bahsetmek bu kadar zor oluyor, daha doğduğunuz andan itibaren kadınsanız 1-0 geriden başlarsınız.
bir amcada çıkıp demiyor ki ben göstereyim çükümü bu çocuğa gey filan olursa malzeme olur diye.
bazen umuma açık bir tuvaletin pisuvarında, hoş bir amcayla yan yana geldiğimizde kendi kendime söylediğim, sonra
terbiyem müsade etmediğinden vazgeçtiğim sapıkça istek
yahu amcalar da ne meraklı çük görmeye. biri de banane demez mi?görsel şov mudur bu?yoksa hepsi mi minimalsever gaydir amcaların da heyecanla beklerler?bu minimal ne ya, nasıl bir kelime darağacım var, neremden uydurdum?
küçükken bana derdiler göster amcaya pipini diye.şimdide ben amcanın pipisini görmek istiyorum. **
her babanın, oğlunun da pipisi olduğunu tüm arkadaşlarına kanıtlamak istercesine yaptığını ve bu durumdan gayet memnun olduğunu belirten en anlamlı söz. oğlum amcana pipini göster denir. zorla pipi açılır ve baba gururla bak amcası ne kadar büyümüş dimi denir.
çoğunlukla çük kadar beyini olan insanların yetişmesine sebep olur. aile erkekliği çocugun bir organina sigdirip yücelterek bugunun erkek egosunu yaratmistir. o bamya kadar sey sunnet edilince ''adam oldu benim oglum darisi askere'' diyerek adamligi da çüke indirgemiştir. ayni aile kizinin eteğine şortuna da karisir çünkü kendi yetistirdikleri oglanin bile cinsellikten ileri bi beyinle yasamayacagini bilirler. cinsel sorumlulugun erkegin guzel bakmasini ogreterek degil kizin bacaklarini kapatmasinda bulan toplum,toplumumuz. bir şeylerin düzelmesi için temelden başlanması lazım.
benden kimse böyle bir talepte bulunmadı çocukken. şayet bulunsalardı çok fena bi velet olduğum içi,n babam açsın daha çok seversin, derdim ve dayak yerdim muhtemelen.
  • /
  • 2