ohal'in 3 ay uzatılması

1 seneyi bulma söylentileri de vardır.
3 ay daha uzatılacakmış. referandum nedeniyle zaten bekleniyordu. bu şu demek oluyor örneğin referandumun kapalı gözetmensiz yapılması kararı çıkarsa buna itiraz etme hakkımız olmayacak. sanırım amaçlanan da bu. evet ya da hayır pek fark etmeyecek.
19 nisan'da bitiyordu fakat 3 ay daha uzatılmış.
ohal in uzatılması diye bir şey var mı acaba, ohalle yönetilen bir ülkeyi başkanlığa benzetmeye çalışarak referanduma sürüklemek ve de daha ötesi, zaten o hal hiç bir zaman kalkamayacak gibi düşünürsek neden uzatıldı diye bir soru anlamsız oluyor ...
seçimlere kadar uzatılacak ve hatta seçimler de geçen sefer yapılan anayasa seçimleri gibi ohal kapsamında yapılacaktır. amaç halihazırda khk ile yönetilen ülkeyi keyfekeder şekilde yönetmeye devam etmektir.
6. kez uzatılmış. bunun bir sınırı yok sanırım. ohal'de öleceğiz bu gidişle.
uzatılmak diye bir şey yok sanırım, artık ohal kanunlarıyla yönetmek daha kolay ve yönetilmek de daha acı oluyor bunu paylaşmak istedim canlarım, bundan sonra uzatlıma falan yok zaten uzatılacağı kesin, yani artık ohalciyiz .. işte biz de kendi mantığımızla acaba bir şeyler yapabilir miyiz , ama ne hacet tabi ki olmaz, biz kim, ohal uygulayanlar kim? anlayana :) zor günler bunlar geçecek...
hatta can sıkıcı olmak istemem ama artık bir iran ülkesi olma yolundayız hayırlı olsun ne diyeyim, ben zamanında o kadar çırpındım ki bu yüzden ama herkez haklı hiç kimseyi suçlayamam, artık herkez yorulmuştu gezide, ben de elimden geleni yapmak istedim, ama o da değil şu an bile hal gezide geçen olaylar terör nedeni, bu nedir ya, yeter ya , belik de yarın tutuklanacağız, bilemeyiz, ama elbet bir gün bir ışık doğacak, ümidinizi kesmeyiniz,

artık normalleşen durum.yönetim şeklimiz ohalli cumhuriyet oldu bildiğin.
yine uzatılmış.artık haber değeri bile taşımıyor.uzatmamaya karar verdikleri zaman açıklama yapmalılar.
sanırım 6. kez uzatıldı. kadın ve lgbti örgütleri de "olağanüstü hal’in “olağan” hale gelmesine alışmayacağız!" diyerek bir kampanya başlatmışlardı. umarım bu sondur. çünkü son khklarla iyice bokunu çıkardılar.

https://asdi-lgbti.com/2018/01/20/87-kad...
bokunu çıkarmak diye bir durum yok sanırım, işin doğası gereği, hatırlayalım, balık hafızalıyız belki de, önce başımızdan ne neler geçti diye şöyle bir hafızamızı zorlayalım, ondan sonra aklımıza gelenleri sorgulayalım, daha sonrasında kendimizi iyi hissetimiğimizde ve daha doğrusu herşeyi hatırladığımızda, biraz daha gerçekçi olabilir ve artık her şeyin cevabını verir durumuna gelir ve bundan sonra bilmediğimiz soruları vazgeçerek, bildiğimiz gerçeklere yöneliriz..

biliyorum az sonra aşağıda vereceğim link girilen entri ile ilgisi olmadığı için tuhaf bir durum olarak algılanabilir, ama inanın hiç alakasız değil sadece biraz da olsa hissetmek ve anlamakla ilgili diyebilrim..