olmeca

güzel bir tekila markasıdır. daha doğrusu kötünün iyisi demek daha doğru olur...
içimi kolay, tadı güzeldir. normalde olmeca pure gold portakal ve tarçın ile tüketilmesi makbuldür, normal olmeca gold a göre. fakat alışkanlık sanırım ben hep tuz-limon ile tüketiyorum çoğunu...

sizin yerinize de içiyorum şu an biraz gevşemek için, hadi bana afiyet olsun...
kafası bambaşka olan bir içkidir. pardon içkide denmez tekiladır, tekilanın hasıdır. duty freeden yeni aldığım olmeca goldu aldıktan 1-2 gün sonra tüketmeye kalkışmıştım. hatta arkadaşlarımı da çağırmıştım. fakat o gece onlar gelmeden tadına bakmak için açmış ve bir yudum, başka bir yudum derken hepsini içmiştim. * şişe bitince de maske ile kanka olmuştuk. gelen arkadaşlarda dibindeki damlalarla idare etmiş ve jack danielsımı bitirerek benden intikam almışlardır. ama gecenin sonunda üçümüzde maskeyle konuşmuştuk.
homparti yapın bununla adı da ölmece gecesi olsun. shot shot içilir ve sonra içinizin yanmasıyla birlikte halil sezai isyeanı mode on olması olasıdır.*
aztekler 2000 yıl önce agave bitkisinin özsuyundan ürettikleri içkiye "octilli poliqhui" adını vermiş ve kutsal kabul ettikleri bu içkiyi büyük maya tanrısı olmeca'ya adamışlar.
daha sonra ispanyollardan damıtma tekniğini öğrenen aztekler 1600'lü yılların ortalarında, meksika'nın bir kasabası olan tequila'da, mavi agave bitkisini kullanarak hazırladıkları içkiye olmeca tequila adını vermişler.
olmeca tequila ise 1967 yılında segram şirketi tarafından üretilmeye başlanmış
geleneksel tadını koruyan olmeca tequila bugün 60'tan fazla ülkeye ihraç ediliyor.