ömer karaoğlu

var olduğunu bile unuttuğum, ama bu gece tamamen tesadüf eseri hatırladığım bir müzisyendir kendisi. altı yıldır dinlemediğim şarkıların güftelerini hala hatırlıyor olmamdan dolayı inanılmaz bir nostalji yaşamaktayım ve bu başlığı açmaya karar verdim. şu tarihte doğdu, şu şu falan demeyeceğim öylesini zaten vikipedi'den vs. bulmak kolay.

efendim, ömer karaoğlu'nu ilk defa dinlediğinizde, ince sesinden dolayı bir kadın olduğunu zannedebilirsiniz, özellikle radyoda falan duyup da şaşırmak çok mümkün. kendisi dini temalı müzik (ilahi diyemeyeceğim) icra eden bir sanatçıdır. çoğu dini arka plana sahip şarkıcının aksine eserlerinde dum tek tek davul üstüne zikir değil, müzik kullanır. güfteler de besteler de özellikle hisli müslüman dediğim kesime etkileyici gelecektir. ne bileyim, la ilahe illallah adlı bir parçanın içinden enstrümental bir şarkı çıkınca yaşanan dumuru falan atlattıktan sonra, normal müzikmiş gibi rahatlıkla dinlenebilir. gitar, flüt vs. kullanmaktan çekinmemiştir. dini temalı da olsa ilahi denmez bu amcamızın yaptığı müziğe.

linklerdeki şarkı adlarına çok takılmadan şöyle bir dinleyin derim. sonuç olarak ben de bu amcayı beatles ile karşılaştırıyor değilim, ama eskiden çok severdim. belki ilginizi çeker.