onarım terapisi

kitabın yazarı olan dr. joseph nicolosinin eşcinseller üzerinden kazanç sağlamak ve isim yapmak adına homofobiyi destekler nitelikteki kitabı.

eşcinselliğin hastalık olarak kabul edilmediği günümüzde hiç bir bilimsel araştırmaya dayandırılmadan hasta olduğunu düşünen eşcinsellerin kendi düşüncelerinden yola çıkarak yazılmış bir kitaptır. **
güzel kitaptır, harfler falan var böyle..

bi git allasen.. 2 freud koyunca bilimsel kitap yazmış gibi millete yanlış bilgi ve boş umutlar verip kredi kartlarıyla yakın ilişkiler kurma çabasından başka bir şey değildir kitabın ve terapinin amacı.
zira değiştirilmek istenen hemcinse aşık olma duygusu değil, cinsel organı kimle kullanacağına kendini şartlamayabilmen olabilir diye düşünmekteyim.. uzun vadede kitapta bahsedilen danışanlara ne olmuştur? eşcinsel ilişkilere geri dönüşler yaşanmış mıdır merak içindeyim.. ama cevabı tahmin edebiliyorum..
aile baskısı sonrası terapiye zorlanan ve sürekli "sen yanlışsın" denilen 17 yaşındaki leelah alcorn'un intihar etmesinin ardından amerika'da bu terapilerin sonlandırılması için imza kampanyası başlatılmış.

http://www.change.org/p/barack-obama-ena...

brezilya'da bir hakim bu terapinin eşcinselleri iyileştirdiği yönünde bir karar vermiş, terapiyi onaylamış ve sonrasında brezilya'da yoğun tepkilere sokak protestolarına sebep olmuştu. bu durum ciddili haliyle eşcinselliği hastallık olarak görmeektir, hangi çağdayız yahu! sokaklardaki protestolar halen devam ediyormuş.

https://asdi-lgbti.com/2017/09/25/brezil...
italya'da bir doktor da bir afiş asmış ve "eşcinsellik tedavisi" adı altında hizmet verdiklerini belirtmiş. italya bu doktorun görevinden men eidlmesi için birlik olmuş durumda.

https://asdi-lgbti.com/2018/01/20/italya...
eskiden ekt kullanılırmış.
(bkz:homofobi)

eşcinselliğini hala kabullenemeyip internette sözde kurtulma yolları arayanlar ve burayı okuyanlara sesleniyorum ; " öyle bir şey yok. cinsel yönelim asla , asla , asla , kıyamet de kopsa , kafanızı da kesseniz değişemez. eşcinselsiniz , hemen kabul edin ve aramıza katılın. siz busunuz ve ortada bir yanlış yok."
hawaii'de de çocuklara uygulanan onarım terapisi yasaklanmış durumda.

https://asdi-lgbti.com/2018/04/12/hawaii...
kanada'da yasaklanması için 70bin imza toplandı. amerika'da da birçok eyalette bir bir yasaklanıyor. eşcinseller ve ailelelerini artık sömürmeyi bırakın...

https://asdi-lgbti.com/2019/01/19/onarim...
2016 yılında dünya psikiyatri birliği’nin bilimsel olmadığını ve etik dışı olduğunu açıklamasının ardından amerika'daki 15 eyalette bu bilimsel dayanağı olmayan şey yasaklandı. en son new york eyaletinde de yasaklandı.

https://asdi-lgbti.com/2019/01/21/new-yo...
shameless dizisinde de buna benzer bir terapi biçimi ele alınmıştı frank bir lezbiyenle beraber oluyordu. kadın yok sen jennifer lopezsin şudur budur diyordu.velhasıl tabiki de tedavi yoktu. bu da dizide izlediğim ve tiksindiğim birkaç sahneden biriydi
"onarım terapisi" insanlık suçudur ve bir işkence yöntemidir. buna rağmen bu utanç verici şey türkiye'de kapalı kapılar ardında yapılmaya devam ediliyor. tanık olduğunuz, maruz kaldığınız tüm meslek etiğini hiçe sayan terapistleri, şarlatan üfürükçüleri, yobazları ilgili kurumlara bildirin ya da ifşa edin. hiçbir lubunya bu korkunçluğa maruz kalmamalı.

hiçbir cinsel yönelim ya da cinsiyet kimliği hastalık değil.
tedavi edilmesi gereken hastalar değiliz.
onarılacak bir şeyimiz yok.
aslında ben destekliyorum, tabi ki kişinin kendi rızası ve 18 yaşından büyük olması şartıyla destekliyorum. hiç sikimde değil valla. ben dating applerde “eşcinsel olmak istemiyorum, tövbe ediyorum her gün. bu arada 20cm kürt aktif var mı?” diyen tipler görmek istemiyorum.

sosyal medyada eşcinsellikten “kurtulmaya” çalışan kendini “düzeltmeye” çalışan binlerce insan görüyorum ve anında kan beynime sıçrıyor. devlet destekli onarım terapileri verilmeli bence. kendilerini mi kandıracaklar? evet. bana ne amk. değişebilirler mi? hayır. ama belki de ortamdan çekilecekler. biz de rahat edeceğiz.

onur yürüyüşüne aklgbti olarak katılıp da, toma tarafından sulananlar nasıl sikimde değilse, kendi rızasıyla onarım terapisi görmek isteyenler de sikimde değil. bir insan bilgi çağında bu kadar kör ve gerizekalı olmayı tercih ediyorsa müstehaktır.

dincilere “yaaa ama benim tercihim değil, ben böyle doğmuşum bana acıyın ühüühühü” diye ağlasınlar anca.

sikimden aşağısı kasımpaşa. hiç kimseye laf anlatamam, sen yanlış değilsin diye. her koyun kendi bacağından. eyvallah.