ötekileştirilmek

biz lgbtt bireylerin sıkça başına gelen diğerleri oldurulma durumu.
hepimizin gün içinde farkında olarak ve/veya olmayarak yaptığı durumdur efenim.
saygı duyulma çığırtkanlığıyla gerçekleştiğinde daha da samimiyetsiz bir hal alan yok sayılma durumu. <br> <br>(bkz: cinsel tercihlerine saygı duyuyorum) <br>(bkz: yok sayılmak)
gayinden, travestisine, seks işçisinden, hakemine kadar yönelim sahibi olan herkesin "aaa şunlaraaa bakkkk" veya "bakma annem sen onlara" şeklinde veya daha kaba halde başına gelmiş/gelecek olay. torunumuz yaşındaki nesillerde olmaması için çabalıyoruz, çabalamayı deniyoruz.
hoşlanılmayan, ezilmek istenilen insana, gruba uygulanan tavır. her insanı kapsayacak şekilde ötekileştirmeler uygulanabilir, lakin bazıları daha da ötekileştirilir. sanırım sebebi hepimizin eşit olması fakat bazılarımızın daha eşit olması. öyle ki eşcinsel bireyler bu" daha eşitler" arasında değildir.
insanlar ayrılmayı, ayrışmayı sever ve istemli ya da istemsiz herşey, etiketleyip, sınıflandırırlar.bu sınıflandırma sürecinde normal kabul edildenden biraz daha farklı herşey ise daha farklı bir kategoriye alınır ve fişlenir ve bunu değiştirmek "imkansız"dır. istediğiniz kadar inasanlara anlatın, eğitin , seminerler düzenleyin vs... doğamızda ayrılıkcı olmak var, uyumsuzluk ve ötekileştirme, insanlık varolduğu sürece hep olacak ne yazık ki.