patlamış mısır tabağı içinden tek taş yüzük çıkması

ayı sözlük 2016 erken yılbaşı zirvesi'nin en unutulmaz anlarından biridir. yağız oğlan garsonumuz masaya kocaman bir tabak patlamış mısır getirir, bu bizden size bir ikram der. mısırı yenirken hepberabear'ın elleri arasında tek taş bir yüzük belirir. bu sürpriz evlilik teklifi sıradışı bir aktivitedir elbette ki, ay herhalde yüzük bir çırpıda sevgili yazarımızın parmağına takılır ve büyük bir alkış kopar. mutluluk tüm damarlarda dolaşmaya başlar. ne yazık ki gerçeklerin ortaya çıkması çok uzun sürmez, anlaşılır ki bu bir evlilik teklifi değildir, yüzük sadece bir hata sonucunda tabağa girmiştir. sonrasında yaşanan hüzün ve hüsran tarif edilemez boyuttadır. umutlar başka baharlara kalmıştır.
"evet evet evet" diye haykırmam, tüm sözlüğün alkış kıyamet kahkaha atması ve garsonun yüzündeki şaşkınlık hiçbir zaman unutulmayacak anılarımdan olmuştur. gerçekten evlenme teklifi alsam bu kadar güzel, eğlenceli ve güldüğüm bir anım olamazdı sanırım. şoka giren garsonumuza benden bir not;

(bkz: vurur yüze ifadesi boru değil evlenme teklifi bu bitanesi)*

hayatımda gördüğüm en varoş evlenme teklifidir ama ayarsızca komikti orası ayrı.
insanı aynı anda mutluluk ve umutla göklere çıkarıp sonra gerçek dünyaya, yere çakılmasına yol açan bir duygu yaşatan olay olsa gerek.