pkk'nın bitmesi

pek olağan gibi durmayan durumdur. aksine militanları her geçen gün daha da artmaktadır. özellikle kobani direnişi bu olayda dönüm noktasıymış.geçen hafta yaylaya dağ havası almak için çıktığımızda bi gurup militanla karşılaştığımda duyduğum söz. birinci ağızdan duyulan sözler bunlar. yaklaşık bi saat oturup konuştuk . özellikle ışid , pyd ve tsk ile ilgili bilgiler paylaştı. ideolojilerini ve duygularını birinci ağızdan duymak güzeldi.
yandaş medyanın gazına gelip başlık açmak bu olsa gerek . kimlerin ırkçılık yaptığı zaten ortada karaya vurmuş balık gibi çırpınmaya hiç gerek yok . bi bak etrafına hangi komşu ülkenle iyi geçiniyorsun ?
ermeniler mi ? rumlar mı ? gürcülerle mi ? kürtlerle mi ? hangisiyle ?
güldürme adamı

edit : (bkz: yeşil elma sebzedir ) *
pkk gitse başka bi şey gelir. burda huzur yok, kalpsizlerin gözü hep burdaydı, burda ve burda olacak. bu topraklarda kan durmaz, gözyaşı dinmez.
pkk, ışid, el nusra, el kaide vs. her ne yarrağımsa işte, bunlar bu coğrafyada terör estirmeye devam edecektir. isimleri değişir faaliyetleri değişmez. ülke amerika tarafından yönetildiği sürece bu böyle devam edecek.
hiçbir terör örgütü yok edilemez ancak ezilebilir. çünkü terör insanlarla var olan bir şeydir. insan olduğu sürece terör olacaktır. insanların olduğu bir dünyada terörün olmadığını düşünmek ütopyadan başka bir şey değildir.

yine de keşke bitse dedirtendir. insanlar el ele tutuşsa, birlik olsa, uzansak sonsuza... ah bütün dünya inansa... bir inansa...
kanla beslenen bir yapı olarak şu an için mümkün olmayan durum. danışıklı bir dövüş olarak gördüğümden de biteceğini hiç sanmıyorum.