protein

kaslı fotoğraflarla profilleri süslemenin fake foto kullanmak, spor yapmak, fotoşop kullanmak ve protein tüketmek gibi sıralanabilecek 4 yolundan biri.
canlıların yapıtaşlarından. karbın temellidir. aslında hayatın özüdür. yaşam proteinle başlamıştır. tüm genetik kodlar, enzimler tüm sistemler tamamen protein zincirlerinin kontrolündedir. gıda olarak protein kaliteli besindir. proteini yüksek yağı ve karbonhidratı düşük gıdalar tercih edilmelidir. en iyi protin kaynağı yumurtadır. iyi haşlanmış yumurta hem ucuzdur hemde yüksek protein içeriğine sahiptir. et, süt ve süt ürünleri-yoğurt-, tavuk, balık hayvansal protein kaynaklarıdır. baklagiller - mercimek-nohut-fasulye-saya fasulyesi de başlıca bitkisel protein kaynaklarıdır.
doğmadan evvelki halimiz.
vücut geliştirmeciler tarafından ihtiyaç duyulan en önemli besin. bir diğeri karbonhidrattır. ne var ki karbonhidrat günlük gıdalarla fazlasıyla karşılanırken, protein ancak çok özel bir beslenme programıyla veya besin takviyesine karşılanabilmektedir. beslenme programları çok masraflı olduklarından sporcular genelde besin takviyesini tercih ederler.
canan karatay hocamızın, eski uygarlıkların beslenme rejiminden ders alarak önerdiği zayıflama programının temel taşı.
etten pirzoladan da alınabilen protein'in, sporculara sunularak metabolizmaya hızlı bir şekilde protein kazandırmaya yarayan tozlardır. spor ile ilgilenen kimseler bu tozları iyi bilir. https://www.proteintozlari.com.tr
çok pahalı olan yapı taşı o yüzden karbonhidrata devam protein’e hayır