rte'nin şehit babalarına karakteri bozuk demesi

sanki kendi bütün oğullarıyla beraber cepheye gitmişçesine, evlat acısını en çok o tatmışçasına, yemeyip yedirdiği* bilalini asker etmişçesine ölen oğlunun arkasından yas tutan şehit babalarına karakteri bozuk demiştir.

http://twitter.com/gecuadam/status/64062...
şehitler ile dalga geçmeleri bir kenara şehit ailelerine de dil uzatan, şehitliği geçtim ölen insanlar için tutulan yasa saygı duymayan bir hükümet düşünün..

--- spoiler ---


şirnak’ın beytüşşebap ilçesi’nde helikoptere açılan ateş sonucu şehit edilen, terhis olmuş askerlerden denizlili komando er doğan acar’ın evinden alınan türk bayrağı’nın yerine, yenisi asıldı. aile ve sosyal politikalar denizli il müdürü ahmet altın ise, şehidin evinden bayrağı zorla almalarının söz konusu olmadığını belirtip, "şehidin babasının rızası var. bayrağı çocuk hizmetleri genel müdürlüğü’nün bu yıl altıncısını düzenlediği erkekler serbest güreş şampiyonası’nın yapıldığı yetiştirme yurdu’ndaki spor salonuna astık. turnuvadan sonra bayrağı geri verecektik. ancak, yenisi asılmış artık gerek kalmadı" dedi.


--- spoiler ---

şehit olanların kutsallığı tartışılır elbette ölenlerin ardından yaşanan acıya bile aşağılık bir tiyatral yaklaşım gösterirsen saygıdan çok uzak hislerle anılırsın..
bir tükeniştir...
çaresizliklerin en büyüğüdür...
yakışıksızlığın şahikasıdır...

(bkz: kontrolsüz güç güç değildir)