sağlık vergisi

sigara paketi başına 1.5 lira olarak uygun görülmüş yeni vergi, başbakanımız intiharın özgürlüğü olmaz başlığı ile bir yazı hazırlamış ve bizi ne kadar çok düşündüğünü tekrar belirtmiştir. verginin ne zaman uygulanmaya başlayacağı ise belli değil. **

http://www.ntvmsnbc.com/id/25345190/
gerçekten de absürt komedi olmaya başladılar artık. hani o kadar absürt komedi ki ben bile daha absürt hale getiremiyorum durumu.

müjdat gezen:

deprem vergisi ? yola gitti... yol vergisi ? sağlığa kaçtı... sağlık vergisi ? ötv oldu. ötv ? güncellendi. güncel ne oldu. inek içti... inek ??? dağa kaçtı. dağ nerede ? bombalandı... o sırada deprem oldu. hasar ? halk yardım etti... yardım ? yağmalandı... devlet ??? yeni vergi koydu... adı ? yedek deprem vergisi... yandaş ? bu olaylarla oyalandı...
vatandaş ? yandı bitti kül oldu...
madem amaç sağlık o zaman bu vergi neden sağlığa zararlı olan bir maddeden alınıyor diye beni derin düşüncelere sokan vergidir. sigara zamları, vergiler, paket üzeri yazılar ve yasaklanan reklamlar ne kadar etkili oldu? bence verginin adını sağlık vergisi koymadan önce bunun istatistikleri araştırılmalı. sanırım tüm bu yasaklama girişimleri satışları azaltmak yerine yasak olan cezbedicidir mantığında olan insanlarımıza daha fazla alma isteği uyandırmıştır diye düşünüyorum.
hayır sonradan tedavi göreceğimi bilsem, hastalanınca kendimi devletin kucağına bırakabilsem ya da o parayla doktor başına daha az hasta düşse vergi rekortmeni olurum. ama şimdi özel sağlık sigortası bile işimize yaramıyor.* o sebeple sorgulamadan * direkt ödenesi itenek.