saksafon

ağza alındığında*** seksi bir havaya bürünen enstruman.
türkiye de erbabı olunduğunda bile gönül rahatlığıyla "ben çalıyorum" şeklinde söylenemeyen enstrüman.
çalmayı çok istediğim enstrümanlardan, bir dönem kafayı fena takmıştım ama enstrüman konusunda maymun iştahlı biri olduğumu bildiğim için* 1200 tl civarında satılan 2. ellerinden almayı düşünüp sonra vazgeçtiğim enstrümandır aynı zamanda.
saksafon dil sesli nefesli çalgılardan birisidir. çoğu saksafonun alt kısmı eğiktir ve bu şekliye bass klarneti andırır. çok azı, (örn: soprano saksafon) düzdür ve klarnete benzer.
saksofon, 1840’ların başında paris’de yaşayan belçika’lı müzik aygıtları yapımcısı ve klarnetçi antoine-joseph 'adolphe' sax tarafından tasarlanan ve günümüzde hala yaygın olarak kullanılan müzik aleti.
sevişken şarkıların vazgeçilmez enstrümanı. adına nameler düzenlenmiştir.
sakso çekmenin saksafondan geldiğini kız arkadaşıma inandıramamıştım dalga geçiyorum sanmıştı. adı çıkmış yazık olmuş üflemeli bir alettir.
shine on you crazy diamond şarkısındaki solosuyla beni benden almış ve o gündür bu gündür sevdiğim enstrüman.
çok dinleyince kafa sikiyor...klarnet gibi.
miles davis , john coltrane gibi üstadlardan dinlenildiğinde beyin orgazmı yaşatabilecek harika enstrüman.aslında kenny g de iyidir muhakkak. türkiye'de ise ilhan erşahin okşar.
türlü türlü bilgi yarışmalarında bill clinton'ın çaldığı enstrüman olarak karşımıza çıkmaktadır.
iyi ağızlarda inleten... enstrüman!
gitar tamam bas gitarda tamam sırada bateri,klavye,kontrbas ve saksafon var. geç olsada öğrenicem kafama koydum
ülkemizde 90 lı yıllarda ''oynar başlı şarkıcı tayfun duygulu'nun hadi yine iyisin '' şarkısıyla hayatımıza giren ve usta ağızlarda keyif acemilerde ızdırap olan bi enstürman..
ne çalıyorsun dediklerinde başına alto ve tenör eklediğim taparcasına sevdiğim enstrüman.saksafon çalıyorum dediğimde ortamdaki herkesin bana bakmasıda abazalığın en üst mertebesi.çok nefes ister teknikleri zordur hakkını verebilmek için hergün en az 2 saat çalışmak gerekir,emek ister.
dünyanın en seksi, en hoş görünümüne sahip enstrumanı. sesi insanın içini okşar. çalması zor bir enstrumandır diye düşünüyorum (yanlışsam düzeltin beni)
hele türkiyede çalması extra zordur. zira "sen saksofon çalmayı iyi biliyormuşsun gel benim saksofonu da bir öttür" gibi tatsız şakalara mağruz kalabilir çalan kişi.

bir de bu saksofon çalmanın neden oral seks ile bağdaştırıldığını anlamış değilim. trompet çalmak o eyleme saksofon çalmaktan daha çok benziyor sanki.
bir meme efsanesi epic sax guy dan kimse bahsetmemiş halbuki. tonlarca versiyonu olup eleman her yere ctrl+v yaparmışçasına yerleşebiliyor.