scream queens

2015 sonbaharında izleyeceğimiz, yapımcılığını glee ve ahs'den hatırlanabilecek ryan murphy'nin yaptığı korku-komedi dizisi.

konusu ise: 1995 yılında bir üniversite kız birliğinde işlenen cinayet üzerine, 20 yıl sonra hortlayan bir seri katille tekrardan bir cinayetler silsilesi başlaması ve devamında gelişenler. senaryoda ryan murphy'e yine brad falchuk eşlik ediyor. başrollerde jamie lee curtis, emma roberts, abigail breslin ve lea michele yer alıyor. sanırım ryan murphy ahs'nin son 2 sezonda epey kan kaybetmesi üzerine, yine korku ögeleri içeren ve az daha farklı bir formata gitmek istemiş, zira hemen hemen birçok oyuncu murphy'nin önceki yapımlarından isimler. trailerına bakılırsa friday the 13th ile mean girls karşımı bir yapım bizi bekliyor, hafiften scream edaları da esmiyor değil.
mean girls'ün çok daha mean versiyonu olan dizidir. ilk bölümündeki şiddet dozu yüzünden biraz midem bulansa da zamanla alıştım, hayranlıkla emma roberts'ın kaltaklıklarını izliyorum.
ariana grande'nin öldürülme sahnesi dışında pek bir şey hatırlamadığım parodimsi dizi. ha bi de taylor swift fanı kız vardı. komik.

--- spoiler ---
malum cinayet sahnesi:

--- spoiler ---
bu gidişle, jamie lee curtis'li kadroya rağmen ikinci sezonu göremeyecek, ryan murphy'nin elinde patlaması muhtemel dizisi.

bütün yaz boyunca tanıtımı yapılıp çıta yükselirken, 7.bölüme gelinmesine rağmen hala elde sağlam bir şey olmayan bir dizi. klişe ama güzel bir haunted hikaye kondu, baş kötü belli ama... her bölümde ayrı beyin fırtınaları ile hızını yetişilemiyor. kimse ahs tadında bir şey beklemiyordu (ki dizide biraz daha 90ların günümüzü esintileri hakim) korku-komedi bir yapım izleyeceğiz derken işin dozu kaçmış, kara mizah/absürd komedi mi derken cıvıklıkta master yaptı yapım (gerçi bsb-everybody sahnesi inanılmazdı). bunda biraz über oyunculuk yeteneği olmayan ve ahs:coven'dakine epey benzer rolü oynayan emma roberts'ın da abartılı oyunculuğu hakim ki itiraf etmek gerekirse diziyi lea michele'in canlandırdığı hester ile izlenebilir kılan ikisi.

ha bir de kıyafetler var ki... oyunculuk vs yalan, bir yapımda kürk bu kadar yoğun, bu kadar çok karaktere nasıl yerleştirilir göstererek sırf kostümleri için izleyen bir kesimi de barındırmakta izleyici kitlesinde.

1 x 11 ile karmakarışık şekilde olsa bir şeyler açıklamış, bugünkü finali ile her şeyi ortaya dökeceğini umut ediyorum.

--- spoiler ---

red devillerden birinin boone olduğu, kendisinin de ayrıca grace'in babasının gençliğindeki manwhoreluklarının eseri olduğu ortaya çıkmıştı birkaç bölüm önce. boone'a ve diğer red devil'a destek veren gigi ise, meşhur "bath tub babies"i doğuran kızımızın kardeşi, ayrıca da ilk bölümlerdeki cadı hikayesindeki kızımız. son bölümün en büyük noktası ise, sezon başı gösterilen ama sezon boyunca üzerinde durulmayan pete oldu-ki kendisi grace'e "ilk seferinin bir katille olmasını istemezsin" diyerekten açık etti kendisini.

--- spoiler ---
2.sezonda kadroya colton haynes, taylor lautner ve josh stamos katılmasıyla 20 eylül'de başlayacak dizi.

we're back, idiot hookers!
1 sezon boyunca red devil'ı merak ettim ama asıl izleme sebebim chanel oberlin ve chanel #3 ...

ya emma roberts'ı yemek istiyorum, ne kadar tatlı bir şey.
2015-2016 da 2 sezon toplam 23 bölüm yayınlanan korku, komedi türündeki dizi.

https://ayilarock.com/scream-queens-cigl...