şehiriçi otobüslerde yaşanan dumur olaylar

bu sabah basima gelen sasirtici olaydir. orta kapi karsisinda onu bos olan koltukta koridor tarafinda oturmaktayim, yanima 50/55 yaslarinda bir amca oturdu, saat 06:50 civari adam bildigin allahu akber diyerek namaza durdu,tabi ben soklarda nasi yani bakisiyla. kible nerde, adamin onundeki insanlar ki biri kadin ve saci basi acik,nasil kabul olur bu namaz.adamlar iyice asti kafalarina gore fetva veriyorlar sanirim.
sabah sabah beni yine dumurlara salmış olaydır.bilen bilir kozyatağı-metrobüs hattı sabah saatlerinde aşırı sıkışıktır trafik,ben kişisi de körüklü otobüsün körük kısmında, kulağımda kulaklık ayakta ve şu tutacaklara tutunmaktayım 026c6 * malum trafikten otobüs habire dur-kalk yapmakta ve biz ayaktakiler ileri geri sallanmaktayız, yan karşımdaki eleman tutacağı işaret edip bir şeyler söyledi,baktım tutacak sağlam kopacak gibi değil ki çocuk hala işaret ediyor çıkardım kulaklığı;

yolcu: çok ses yapıyor *
ben: bir şey demedim sadece güldüm ve kulaklığımı yerine taktım. ama hala bir şeyler mırıldanıyor.
yolcu: tabi sen duymuyorsun kulağında kulaklık var.
ben:asbinallah ve nimel vekil kafa sallayışı ile hala gülsem mi ağlasam mı triplerindeyim.
yolcu2: kardeşim ses yapıyor.
ben: şaka mı bu ya diyerek hala gülmekteyim.

ulan nasılda sakin davrandım normalde ağır konuşabilme ihtimalim bile olur, geri zekalı koyun sürüsü bir milletiz işte biri çıkıpta da demedi ya, nereye tutunsun bu adam diye, harbiden nereye tutunmamı bekledi acaba bu iki geri zekalı yurdum insanı hala düşünmekteyim.


edit: yan demire tutunsaydın diyenler, tutunmaya hem ters hem omzumda dizüstü ve orta büyüklükte çantayla tutunma pek mukavemetli olmuyordu yoksa sorun değildi tutunmak.
bir kaç saat önce yaşandı bir tanesi daha, biri 4, biri 3 yaşlarında çocuklu çiftin üç yaşındaki kızlarını pusete* oturtmaları ve 10 dk sonra otobüsün ani fren yapmasıyla pusetin öne doğru yuvarlanması,ters yüz oldu puset msnkym bakışlarıyla,sonra babayla şöförün laf dalaşı,şöför hatalı olsa bile baba daha çok hatalı,amk ya kucağına al çocuğunu ya da dikil başında,o değilde çocukta ne ağlama nede korkama belirtisi yoktu,hoşuna gitti herhalde sıpanın. başka da bir atraksiyon olmadı sözlük,sağ salim indik otobüsten.
kadın yanı diye oturmayan erkekler, erkek yanı diye oturmayan kadınlar en dumur vaziyetlerdir.

birde;

(bkz: fortçuluk)
ben dün otobüste bi adam gördüm homofobi ile ilgili bi kitap okuyodu hemen sordum homomusunuz diye hayır dedi. çok dumur oldum ben orda.
dokununca bekaretini kaybedeceğini zanneder gibi görünen ama saman altından ne sular yürüten bazı türbanlı kızların; akbili uzatmasını isterken duymazlıktan gelip de ani bir frenle başka bir erkeğin kucağına oturması en dumurlarından biridir zannımca.