sertab erener

2003'te eurovision şarkı yarışmasında ülkemize ilk ve tek birinciliği kazandıran, yılların eskitemeyip yıllar geçtikçe şarap gibi daha da kaliteli bir hale gelen müzik starı.
inanılmaz güzel bi sese sahiptir. konserinde en fazla eğlendiğim ikinci şarkıcıdır. birincisi için (bkz: tarkan)
güzel sesin bir şarkıyı dinletmeye yetmeyeceğinin kanıtı, zira kusursuz ama bir o kadar duygusuz, teknik ve mekanik sesle, o kadar güzel olabilecek şarkıyı duygusuzlaştıran iki sesten biri. diğeri (bkz: ışın karaca) serta"b" çığlık attıkça, "ayağının üzerinden araba mı geçiyor evladım, ne bağırıyorsun", diye höykürmek istiyorum.
en cok sevilmesi gereken seslerden biri.
ısrarla adını 'sertap' olarak yazan ve söyleyen arkadaşlar var fakat arkadaşlar
kadın da söylüyo bunu adı 'sertab'.
(bkz: aldırma deli gönlüm)

otobiyografi konserinde levent yüksel ile birlikte seslendirdikleri versiyonu ve onun hakkındaki düşünceleri için;

(bkz:#82985)
elif şafak la birlikte birkaç sene önce gazetenin birine verdikleri bir röportajı okumuştum. ikimiz de uzaylı adamlarla birlikteyiz gibi bir söylemleri vardır. demir demirkan elif şafak'ın eşi de çok garip, çok değişik adamlarmış.* çok aşıklarmış, çok mutlularmış. bu iki kadının heteroseksüel elitlikten ölecek hastalığına yakalandıklarını o an anlamıştım. sertab erener harika bir sese sahip buna diyecek yok ama dinlediğim en kötü makber yorumlarından birine sahip kendisi. ses başka şey yorumlayabilmek başka elbette.
incelikler yüzünden klibinde kendi çocukluk videoları olan kadın. benim yaşım onunkinin yarısı kadardır tahminen ama çocukluğumdan iki resim yok.
tanıdıkça tiksinme potansiyelinizin olduğu kişilik.
1964 yılı istanbul doğumlu şarkıcıdır. sezen aksu ile uzun seneler çalışmış, ilk albümünü 92 yılında çıkarmıştır. (bkz: sakin ol)
eurovision sonrası pek dikiş tutturamamış olsa bile sertab gibi albümü üzerine albüm tanımam.

rtab
ilk dinlediğim şarkısı "arabesk, pop, caz, alaturka.. sırtımda yamalı bir hırka.. yırtık pırtık blue jean haydi haydi gidelim parka..
olan, çocukluğumdan beri vazgeçemediğim her seferinde dinlerken beni apayrı dünyalara çeken muhteşem sesli bir kadın.. şiddetle tavsiye edilir: http://ayisozluk.com/lnk/a0d73a
ne giyse yakışan kadınlar vardır ya..sertab da hangi şarkıyı söylese yakışıyor..çok da güzel bal rengi gözleri var.
(bkz: bi karış boyu var türlü türlü huyu var)
son 3 senedir kuruçeşme arena'daki konserlerini kaçırmadığım, türkiye'deki en güzel sese sahip sanatçı.
15 mart ayında yayınladığı, sözleri, müziği ve klibi ile harikalar yaratan yepyeni şarkısı: iyileşiyorum.

*
reşat altını değerinde bir sesi var yıllar geçtikçe de güzelleşiyor allah uzun ömür versin güzelime.
ve en sevdiğim şarkısı :
ed
şahtı şahbaz oldu denilecek bir görünüme sahip harika sesli yaratık. sesini bulduktan sonra aynı tarz şarkıları baymakta, e başka dedirtmektedir.
hiç tarzınız olmasa bile sizden bir büyük boy büyük bir abla ile aynı evde büyümüşseniz, en azından erken dönem tüm şarkılarını ezbere bileceğiniz kadın.
  • /
  • 2