sex and the city

sırf samantha jones karakteri için bile izlenebilecek seri.
carrie bradshaw * merkezli dört bekâr hatunun erkekleri ve seks hayatlarını kritik ettikleri

cine 5 te çıkıp türkiyenin henüz o döneme hazır olmadığını düşünüp tadını yarım bıraktıran keyifli dizi.*
samantha kadınının her bölüm birbirinden yakışıklı adamları götürmesini kıskandığım dizi.
şimdi izliyorumda kızıyorum ya lan bu carrie orospusu çok mal aslen tamam çok seviyorum tapıyorum falan ama bazen sapıtıyo big e karşı adam bunu arkadaşlarıyla tanıştırmıyo diye olay çıkarmalar gecenin ikisinde osuruktan sorular için aramalar,herifin evine alkollü çat kapı ziyaretler sırf ağzına sıçmak için bunlar çok yannış carriecim ama tabiki objektif bi insanım biginde ayılıklarını görmezden gelemiycem şimdi bu öküz ilişkileri başlıyalı ohh babam aylar olmuş 2.barışmaları ulan amcık şu kızcağıza bi çekmece versene evinde saç kurutma makinasını koysun,diş fırçasını koysun yani ananın amı artık o kadarda ıssız adam olma yani yok ebesini siktiğim(herifte ayrı bi taş)hala salağa yatıyo eşyalarını bende unutmuşsun diye kıza getiriyo.tamam anlıyorum new yorkta 00'lerin en büyük aşklarında tekisiniz ama bence carrie seninle evlenmemeliydi diye olayı bağlıyorum nedenide şu ulan karıyı düğününde terk ettin sonra bu salak carrie bi ayakkabıya seni affetti 6 sezon izledim lan sizi hemde 6 sezonu 5 6 defa döndür döndür izledim bu kadar osuruktan bağlanamazdı olayınız helal olsun size işin gerçek yanı sex and the city kitabının yazarı kadın gerçek hayatta mr. bigle olamamış big hiç bi zaman nepadan dönememiş ve orada bi aile kurup başkasıyla evlenmiş gerçek carriede new yorklu bi baletle evleniyo aslında hikayenin orjinaline sadık kalınamamış neymiş efendim carrie alexanderla evlenmeliydi gerçek hayata göre yol alsaydık eğer.
çok eğlencelidir. kadın dizileri, filmleri ve kitaplarını pek sevmem ama bu dizi bir başka. çok cesur, çok komik, çok duygusal. digiturk sağ olsun. tekrar tekrar seyrettim. samantha motorcan olması, bunu kabul etmesi ve rahat davranmasıyla ruhuma hitap eder. ama en çok 4 kızın muhteşem arkadaşlıkları özeldir.
dizisini izlememiş olsam da 12 senedir süren dört kadınlık arkadaşlığımıza istinaden filmlerini toplanıp izlediğimiz, şu hatunlardan biri de lezbiyen olsa ya diye içerlediğim ama buna rağmen hep gülümseyerek, bazen kahkahalarla, birbirimize "bu var ya bak aynı sen" diyerek izlediğimiz film serisi aynı zamanda.
sjp nin gleeye konuk olması ve hünerlerini göstermesiyle izlemek istediğimdir.
türkiyede çakması yapılmaya çalışılmış ama mesela umutsuz ev kadınlarının aksine uyarlaması konusu itibariyle türkiyeye uyarlanmasında hiçbir şeye yaramayan dizi. orijinali çok güzeldir ve şahsen ben kendimi charlotte'un yerine koyarım izlerken.
birinci filmini izledikten sonra izlemeye yeni başladığım dizidir. 1998 yapımı olmasından dolayı hala antenli telefonların kullanıldığı sahneler birazcık eski geliyor ama espriler ve konu çok hoşuma gitti. bakalım içimdeki cosmopolitan içen new yorklu kadını tatmin edebilecek mi? *
1998-2004 yılları arasında 6 sezon gösterilmiş ve yoğun ilgi görmüş dizi.

http://ayilarock.ayisozluk.com/sex-and-the-city-tv/

2008 yılında dizinin devamı niteliğinde olan sinema filmi yapılmıştır.

http://ayilarock.ayisozluk.com/sex-and-the-city-2008/