sigara içenlerin katlanılmaz kokusu

sigarayı bırakma sebebi.bir dönem aşırı sigara içen birisi olarak derim ki,hakikaten bu meret berbat kokuyor.hele ki içmeyenler için tam bir felaket.bir aydır sigarayı 2 güne bir,sadece bir tane içiyorum o da akşamları.bu kadar aşina olmama,sigarayı sevmeme rağmen ben bile artık tiksiniyorum aşırı sigara kokan insanlardan...
orjinal erkeğin dayanılmaz kokusudur
o kadar küçük yaşta başladım ki nasıl olduğunu hatırlamadığım için içmeyen bir arkadaşıma sorduğum sorudur. verdiği yanıt aynen şu şekildeydi.

- hani eski elektrik süpürgeleri vardı ya. torbalı falan. bazen o torba dolunca dışa doğru pislikleri piskürtürdü ve iğrenç, tozlu bir koku olurdu. işte o kokunun insanın bütün vücuduna sindiğini düşün. o koku bir de yanık naylon poşet kokusu.*

her ne kadar cevabı ilk duyduğumda " ohaa. öyle kokan biri hangi marka sigara içiyor olabilir ki" dediğimde aldığım yanıt maalesef durumu daha da içler acısı kılıyordu.

- parlament.** o gün bugündür çantamda hep parfüm ve ıslak mendil bulundururum.
içmeyenlerin kullandıkları ucuz parfüm kokusundan hallicedir.
sigara içmeyenlerin uydurduğu koku.kişi kişisel hijyene dikkat etmiyorsa ister içsin ister içmesin kötü kokar.kahvaltıda sucuk yiyen daha sonra minübüsde yeeeaaa sabah sabah ne kadar kötü sigara kokuyosuun diyen tipleride mevcuttur.
ayrıca parfümle birleşen sigara kokusu erkeği daha sexi kılar.
özellikle sigara kokan ağız. kullandığım halde tiksiniyorum.
gerçekten iğrenç.
bir gün sırf bu ağız kokusundan sebep bırakabilirim.
ağızda elde saçta hatta boyunda bile olabilir bu koku ha bide kıyafetlerde.
yıllardır sigara içmeme rağmen sigara sonrası en çok parmak uçlarında ki koku beni tiksindirir. lavaboya gidip sabunla yıkandığı halde geçmesi muhtemel kokudur. aynı şeyi kıyafetler için söyleyemem tabi.
beyaz filtreli sigaralar tercih edilerek bir nebze azaltılabilir. ben sadece kıyafetlere sindiğinde rahatsız oluyorum.
90'lı yıllarda babaların ve orta yaşlardaki erkeklerin giydiği bol deri ceketi ve gür saç-bıyık kombinasyonunu gözünüzün önüne getirin, arka plana da siyah tüplü tv ve levent yüksel klibi koyun, biraz da demir ayaklı masa ve okey takımı eklediniz mi burnunuza o sigara kokusu gelmeye başlayacaktır...
geçen gün bindiğim minibüste aldığım berbat kokudur. bey amcamız minibüse biner binmez o koku burnuma geldi. ki ben günde 2 dal filan canım isterse içen biri olmama rağmen o an o koku çok iğrenç geldi. bu kişilerin bilhassa parmak/ellerine sinen feci koku olur.
sigara icmememe rağmen bu cumartesi akşamı doya doya kokladigim ve ozledigimi farkettigim konudur. sevdiğin birinden geliyorsa o kadar da sorun edilmemesi gerekmektedir
fakirlik belirtisi durum işte^^
halbuki bi vanilyalı, vişneli puro ne biliyim az ucuzu olsun dersen djarum black durumu kurtarabilir.
sonra dayanamayıp ısırıyorum^^
sigara içenler için de geçerlidir.

her gün haftaiçi saat 19'dan sonra ilk sigaramı içiyorum. o ana kadar her sigara kokusu aldığımda sigara içmeyenleri anlıyorum. ayrıca sigara içenler de son nefesi çekip toplu taşımaya veya asansöre binmesin lütfen. sigara seven biri olarak bunu ciddi saygısızlık olarak görüyorum.
o kadar alışığım ki neredeyse seviyorum bile diyebilirim. sevdiğiminle sigaradan sonra öpüşmenin verdiği hazla sigaraya başladım desem? . çok pis bi insanım be sözlük.
şu ana kadar hoşlanıp da açılamadığım herkes sigara içiyordu, kendi kokuları zaten beni eritse de sigarayla birlikte, tanrım... kısaca ben sigara kokulu erkeklerden etkileniyorum. benim için sigara içen erkek bir tık önde.
ya yeni nesil insan modellerinin bok yemesi, şöyle bir on gün zaman tünelinde 80lerde 90larda sigaranın serbest olduğu bir otobüs yolcuğuna götürüp geri getirmek lazım. ay orda içme ay burda içme, ay küllük gibi kokuyosun, ay bilmemne. o sigaradan değil, kasıntılığınızdan, sevince her şeyi tatlı gelir adamın, hiç bik bik etmeyin, sağlığıma da üzülmeyin, hiçbir sigara insanın insana ettiğinden daha çok zarar vermez, o nefesi çekmeyeyim de seni mi çekeyim ?!