sinirden kendi kendini siken yazar

deli cevat'ın çok sinirlendiğinde yapmayı düşündüğü eylem. daha edeplisine "şimdi bağıriciğim yangın var diye ama aa" örnek olarak gösterilebilir. ha kişi kendi kendini yapamaz ki diyenler de camı açarak " yok mu zikeen" diye bağırarak istedikleri sonucu elde edebilirler.
sinirli, umutsuz, negatif, bardağın hep boş tarafını gören, polyanna denilen sevgi pıtırcıklarından nefret eden, gerçekçi yazarcan. çoğunlukla yalnızdır. an itibariyle bir sevgilisi varsa da kısa zamanda terkedilecektir.
ben ve ekibim alfonso araştırdık, ve sözlük alemlerindeki bu müstesna yazar tipinin izini sürdük;

ayı sözlükte rastlamadık. ayılar genelde rahat insanlar olduğundan, bir de zaten ortam, birbirini sikmeye daha müsait olduğundan, kendi kendini sikene rastlamadık.

ekşi sözlükte sinirden kendi kendini siken elemanlara sıklıkla rastladık. ama onlarınkinin daha çok ideolojik sikiş olduğunu tesbit ettik. ekşi sözlüğe, "keskin sirke küpüne zarar " yazılı bombalı pankart asıp, ordan ayrıldık.

inci sözlükte, dişi eleman eksikliği ve liseli-ergen çoğunluk nedeniyle, neredeyse hepsinin sinirli ve her an kendi kendini sikmeye meyilli olduklarını daha kapıdan, içerideki testosteron kokusunun yoğunluğundan anlayıp arkamıza bakmadan kaçtık.

uludağ sozlüke bursa uzak olduğu için ve maddi durumlar elvermediğinden gidemedik. sikiş durumlarını bilemiyoruz.

itü sözlükü, adamlar okuyup koskoca mühendis olmuşlardır, heralde kendi kendini sikmenin fizik ve mekanik kanunlarına aykırı olduğunu biliyorlardır diyerek, araştırmanın dışında tuttuk.

ihl sözlüktekilerin ise, sikiş kavramından ve diğer tüm günahlardan habersiz müstesna muhafazakarcanlardan oluştuğunu görüp, onlara iftira atmaktan vazgeçtik.
eğer sinirinin geçmesine bir katkımız yoksa sakinleşince hiç değilse peçete uzatılması gerekendir.
tdk tarzı bir sözcük türetmem gerekse, özsikim der geçerim!

tanım: sinirden özsikim yapan yazar.
pasifim ama sadece kendime adamıdır bunlar, sorsan gay değil aktiftir.
restorana gittiğimde iştahla menüden yemek seçerken, sipariş ettiğim yemek için "o yemekten yok" denilmesi. böyle bir heves sikertmesi yok. madem yok menüye yazma be kardeşim.

(bkz: hiç mi yok)
kafası hariç 25 cm bi sike sahip yazarın yapabileceği eylem. *