şort ile otobüse bindiği için tekmelenen kadın

hayır hiç mi kimse yokmuş adamı bir iki yumruklayıp benzetecek o otobüste bir türlü anlamadığım olay. otobüste ve toplum içinde kavga etmek de cesaret işi gerçi millet gözünü kırpmadan adam vuruyor. ama yine de birileri olmalıydı olayı engelleyen. cidden ne günlere kaldık.
saldırgan " giydiği şort ortama uygun değildi" demiş. orospu çocuğu diyeceğim de orospuları seviyorum. hayvan diyeceğim de hayvanları çok seviyorum. şerefsiz herif.

http://t24.com.tr/haber/sort-giyen-hemsi...
saldırgan serbest bırakılmıştır.
saldırgan ile ilgili yeni yeni bilgiler paylaşılıyor. erdoğan gönüllüsüymüş.

t24'te çıkan haberde şöyle denmiş;

" açık gezen kadın karımdır" yazılı bir paylaşımı, kendi sayfasında paylaştığı görülen çakıroğlu'nun, sıklıkla menzil tarikatına ait sayfalardan paylaşımlar yaptığı da görüldü.

sol'un haberine göre, "giydiği şort ortama uygun değildi. bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım" diyerek gerçekleştirdiği saldırıyı savunan çakıroğlu'nun, "erdoğan gönüllüleri" isimli sayfadan paylaşım yaptığı görüldü.

"şeriatçı mücahide" isimli bir sayfadan, "açık gezen kadın karımdır" yazılı bir paylaşımı, kendi sayfasında paylaştığı görülen çakıroğlu'nun, sıklıkla menzil tarikatına ait sayfalardan paylaşımlar yaptığı da görüldü.
saldırgan serbest bırakılmış.
kadınlar bu şerefsizin cezasını kendileri verecekler o zaman. madem hukuk devleti işini yapmıyor, demokrasiden eser yok, halka kalır bunun cezasını vermek. artık sikini mi keserler, götüne bacak mı sokarlar bilemiyorum.
birilerinin cennet kavgası esnasında cehennemi dünyada tatmak durumunda kalanlardan biri.

(bkz: dünyada tanrılaşmak)
artık saflar iyice ayrıştı.bundan sonrası hayat tarzı mücadelesi değil hayat mücadelesi olmalıdır.sırf şort giydi diye ölümü hak ettiğini düşünenlere karşı öz savunma geliştirmenin zamanı gelmiştir.belkide en iyi savunma olan saldırıyı düşünmeli bu kesim.
yarın bir gün birisi kara çarşaflı kadına tekme atarsa şaşırmamak lazım.
bir kadın olarak böyle durumları lanetliyorum. keşke bunu yapanlar öldürülse. gerçekten bu hasta insanların yaşamasının kimseye faydası yok. hepimiz bu şekil taciz vakıalarıyla karşılaşıyoruz gündelik hayatımızda, kahretsin ki yaşıyoruz. toplumun gözü önünde olan nice olaylar var kimsenin sesini çıkartmadığı. lütfen bilinçli ve birlik olalım. yoksa şeriat devrimi geliyor..

#ayşegülterziyalnızdeğildir !
savunması çok ironik: "giydiği şort ortama uygun değildi" demek nedir? peki o ortamda yani otobüste bir insanı dövmek miydi uygun olan? ayrıca çarşaflıya yapılsaydı, amigo kostümlüye yapılsaydı rerörörö tarzı savunmalar çok çirkin. iki kötü davranışı birbiriyle yarıştırmak yapılacak şey olmamalı.
%50'yi neden evde tuttuklarını bir kez daha anlamamıza sebep olan hadisedir. tüm bu yaşananlar şaka gibi. bir kadın şort giydiği için ülkemizde şiddet görüyor ve bu suçu işleyen kişi günler sonra bulunup serbest kalıyor! bu şu demektir kanımca; "bir dahaki sefere öldür aslanım, tekme ile falan öyle sağ bırakma!" bu adam potansiyel bir katildir, magandadır, sosyal bir tehdittir! malum zihniyetin de tam bir yansımasıdır! ister götümü açar gezerim, ister dekolte giyerim, ister kara çarşaflara bürünürüm, ister yatak çarşafına sarınır sokağa çıkarım! sana ne! sana ne! istediğimi giydiğim için psikolojik ve fiziksel şiddet uygulayamazsın! dövemezsin! öldüremezsin!!!

tabii ki de;

#ayşegülterzininminişortuyuz
#direnkuku
gündemi takip etmemde tiksinmeme sebebiyet veren olaylardan sadece biri. 3. dünya ülkesi gibi gelişmelere tanık oluyoruz senelerdir ve her geçen gün bu şerefsizler yavaştan pespaye anlayışlarını, insanlara kanıksattırmaya çabalıyorlar.
saldırgan abdullah çakıroğlu serbest bırakılmıştı, hasta raporu var, davranış bozukluğu, şizofren bilmemne gibi rahatsızlıklarından bahsedilmişti. fakat nöbetçi savcılık talimatı ile "halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek" suçlamasıyla tekrar yakalama kararı çıkartıldı.
saldırgan çomar tutuklandı tekrardan. tutuklanma nedeni işlediği suçtan ziyade insanların tepkisi oldu. hakkaniyetle değil de tepkilere dayalı hukuk sistemimiz var, yazık. eminim ki bu kadar tepki toplamasaydı şu an tutuklanma amaçlı yakalama kararı çıkartılmazdı. emsal niteliğinde bir karar alınmadığı sürece yetmez.
saldırganın memleketi şaşırtmadı.
(bkz: trabzon)
adamın açıklamasında giydiği şort ortama uygun değildi demiş...şimdi bende otobuste yada herhangi bir yerde sarıklı yada peçeli biri görğümde tekme atınca serbest mi kalacam...
saldırgan şerefsiz tutuklandı ama 'ben vücutta açık yer görürsem tekmelerim. devlet bunlarıcezalandırmalı' ifadesine rağmen serbest bırakıldı en başta. halk tepki verdi diye geri tutuklasalar ne olur. teorilerimden birisi de halkın nabzının yoklandığı yönünde. bakalım ses çıkarcaklar mı?
en son buzzfeed'e bile düşmüş haberdir. geldiğimiz nokta çok hoş.
  • /
  • 2