sözlüğün bokunu çıkartmak

anladığım kadarıyla gerçek hayatta herkese sıkıntı veren , herşeye muhalefet olan tipler burda da var. ben face ve twter da bu olayların olmasına alıştım ama burası sosyal medya değil yani iletişim aracı değil. bir bilgi paylaşım sitesi. burda böyle şeylerin olması doğal değil. ilgi alanına giren bir başlık varsa yazarsın yoksa oturursun yerine. burası kişisel sorunların paylaşılacağı yer değildir. şunu bilmeliyiz ki bu sözlükte yazanlar diğer sitelerdeki gibi sadece arkadaş çevremize değil bütün dünyaya açık. yani yapılanlar iki kişi arasında kalmıyor. dışardan bu yazıları okuyanlar da bu kavgalara şahit oluyor. bir başka değişle sözlüğümüz için kötü imaj oluyor.
sürekli başlık sıçarak*, yazarak, yazarak, yazarak gerçekleştirilebilecek eylem. ama merak etmeyiniz yaza yaza eller aşınmaz, sözlüğün sayfaları tükenmez. yönetimden alınan son haberlere göre sözlüğün yazarlar yazdıkça sürekli yenilenecek beyaz sayfası yeterince varmış.

(bkz: beyaz sayfa açmak)
sözlükte yeniyim. lakin bazı şeyleri hayretle izliyorum. biraz eğlenmek, biraz bilgilenmek, biraz sosyalleşmek için kurulduğuna inandığım bir sözlükte böylesine gruplaşmaların olması ve kişilerin birbirinden bu denli huzursuz olması çok tuhaf. sosyal medya ve internet bazen insanın içindeki canavarı ortaya çıkarıyor. daha önceki entrylerimde söylediğim gibi nefret söylemi içermediği sürece herkes herşeyi söyleyebilmeli. aynı fikirde olmadığımız ve karakteri bizimkiyle taban tabana zıt insanlara aşık olabiliyorsak, arkadaş niye olamayalım?
yazarlara, atarlı - azarlı mesaj atan editör zihniyetinin ürünüdür. hem de ortada alarm verilecek bişi yokken... üzerinden de pasif-agresif hali başka mesajlarla sürdürmek de bu durumun parçasıdır.***

ayrıca yazılan entry'i sağ menüden kaldırıp bu konuda açıklama yapmamak da sözlüğün bokunu çıkarmaya örnek davranışlardandır. sağ menüde görünmeyen entry için: (bkz: kürtçe)(bkz:#96813)