sözlüğün hdplilerden oluşması

görünen odur . hani rengarenk gayler ? , hepsi tekdüze .
yok kız o öyle değil ben apolitiğim demokrasiye inanmam lakin bazı ibneler yüzünden hdp ye sempati besliyorum.şahsıma bu açıklamayı yaptıktan sonra sözlükte ezici bir chp li var.ayrıca bazı ak ibnelerde mevcut.rengarengiz.
şimdi farklı görüşler dile geldi de sorun mu oldu dedirten başlıktır
hdp'nin bu dönemde destek alması ve konuşulması sözlüğün tamamen hdp'lilerden oluşmasını gerektirmez.
mesela siyasetten bihaber diye bahsedilen diğer partililerin* bu seferlik hdp'ye verdiği kritik desteği görmezden gelmek, hem zafer sarhoşluğunu hem de siyasetten anlamayanın kim olduğunu gösterdiğini düşünüyorum.
sadece şunu merak ediyorum sözlük eğer böyle birileri varsa sözlükte ki var olduğu belli sözlük....ben hdpyi tebrik ediyorum sözlük yaptıkları büyük başarıydı evet, fakat her zaman ön yargılıyım bu insanlara sözlük hayır kesinlikle nefret söyleminde bulunmayacağım şuan yapılacak en saçma şey zira...hepsi böyle değil sözlük fakat bana bu önyargılarımı kırmak için cevap versin bu pek tatlı yazarcanlarımız...

selahattin demirtaş abdullah öcalanın heykelini diktireceklerini söylemesini bilirsin sözlük,
yıl 1993 sözlük erzincanda kemaliyede en yakınlarım öldürüldü sözlük pkk tarafından sözlük pkk, canım diyebileceklerim gitti orada benim sözlük başbağlar katliamı sözlük.. bilmeyecekler sözlük anlamayacaklar, ben genede nefret söyleminde bulunmuyorum sözlük fakat karşımda birileri yaşasın hdp demesin sözlük içim acıyor anlıyor musun?nefret de etmiyorum isteyen istediğini düşünsün sözlük...ama bunları unutmasınlar sözlük ve umarım sözlük hdp de içerisindekilerde değişmiştir sözlük umarım....
hatalı bir gözlem. ben ldp'liyim mesela. barajı kaldıracağını güvenerek verdim oyumu hdp'ye, pişman da değilim. sığ bir yorum olacak ama akp'ye koyduk mu? koyduk.
şu saatten sonra tek istediğim şey barış ve akan kanın durması. eminim hdp'ye oy veren diğer insanların istediği de bu. türkiye intikam döngüsünü kırarsa iyi yerlere gelecektir, artık umutla bakıyorum buna.
hdp'ye oy verenler ''barış, özgürlük, eşitlik, hak'' mı istiyor? yoksa diyarbakıra aponun heykelini dikip kürdistan şarkıları mı söylemek istiyor? ve siz oy verenler, sizce selocan hangisi için mücadele edecek, hangisi için pazarlığa tutuşacak tayyiple? lafı dolandırmadan, doğrudan bi cevap verin hele?
abdullah öcalan'a özgürlük diye bağırıyor fakat hdp milletvekilleri sözlük, intikam zinciri diye olaya nasıl bakılabilir sözlük, sadece öldürülen onca insana duyulan saygıdır sözlük, mavi çarşı , başbağlar,silvan,susa nasıl unutuldu sözlük... eğer diğer söylemleride abdullah öcalan söylemi gibi değişseydi sözlük, yada pkk söylemi gibi değişseydi sözlük pkk ya terör örgütü deselerdi sözlük evet değişmiş diyecektim bunlara fakat demediler yada diyemediler, inandırıcı gelmiyor bana özgürlük söylemi sözlük, doğulu olduğum ve bizzat hdpye oy vermesi için zorlanan akrabalarım var sözlük nerede özgürlük derler adama sözlük...dediğim gibi nefret söylemi artmasın diye susmak lazımdır evet sözlük fakat olaya sadece akp yi alt etmek olarak bakanlar için diyorum ki sözlük birde alınan onca can için baksaydınız keşke, şimdi abdullah öcalanın kardeşi mecliste sözlük.... ama saygı duymak gerekir bazen sözlük saygı...