sözlükçülerin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

ilgi görmeyen popüler olmayan bir alanda dahi olsa en iyilerden biri olmak için çalışacak kadar ferasetli olmalıydın
siktir git yurt dışında oku liseyi aq andavalı, disiplinli olmayı öğren, hayatın boyunca öğrenmek bitmeyecek, farklı olman demek yanlız olmanı gerektirmiyor ve dünyada senin sikik sorunlarından trilyonlarcası var, oturma yürü, yürüme koş, koşma uç aq tembeli,sadece kendi iç dünyanda mücadele ederek mesafe kat edemezsin, bir şeyler değişsin istiyorsun biliyorum fakat bunun için harekete geç sadece düşünmek yetmez, yaşa aq koca götlüsü yaşa! tam da en çok hata yapman gereken yaşlardasın her gün hata yap, düş kalk, düş kalk, bırak insanlar ne derse desin hayatı başkalarından öğrenemezsin.
kimse senin sorgulayıp bulduğun bazı gerçeklere inanmayacak, insanlarla yok yere polemiğe girip sana hiç bir siktiğimin yararı olmayan ideolojiler peşinde koşma. yurt dışına kaçmanın yollarını ara ve allah rızası için amına koduğumun çeneni kapat
kendini sevmeyi öğren, kendine güven...
saplantılı, çakma aşklarını siktir et. para kazanmaya odaklan.
19 yaşını bekleyeceksin isyan bayraklarını açmak için , ama erkenci ol sabrın erken tükensin 15 inde sil herkesi ve yalnızlıkla tanış . benci insanlara karşı bencil ol , iyilerin elde edemediği herşeyi o zaman elde edeceksin .
daha cesur ol, kaybedeceğin pek de bişey yok.
  • /
  • 5