sözlükçülerin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

git yurtdışı değişim programlarını öğren ve neden erkekler aklıma geliyor deme düz bi biseksuelsin bunu kabullen lisede rahat edersin ve en azindan insanlarla kaçak gocek yatman gerekmez.
üniversite tercihinde mimarlık yaz.
matematiğe eğil gerekirse özel ders al mimarlık oku,bırak filolog olacağım mütercim olacağım konsoloslukta çalışacağım düşlerini,dil bölümünü terk et sayısala geç.
gay olduğunu bu kadar belli etme
sakın istemediğin bir lisede okuma
hiç eğilip, bükülme. kendini de bozma. önce kendini tart, sonra da karşındakileri tart ve ardından kendinle ilgili ne söylemek istiyorsan karşındakine söyle. seni anlamayan ya da anlamayacak olan kimseyi dinleme ve onlara bir şey anlatmaya çalışma.
kendine odaklan, ne kadar ileriye gidersen insanlar seni o kadar anlamak zorunda kalacaklar.
en azından 18 yılın cepte. 18 yıl daha yaşayacaksın. benden söylemesi.
sakın kaybetmekten korkma çünkü kaybetmekten korktuğun her şeyi kaybedeceksin.
herkese güvenme. çünkü birkaç ay içinde kimseye güvenmeyeceksin.
sevgilinin gazına gelip anana babana açılma sakın. illa açılacaksan da nişanlandığını ve evlilik planı yaptığınızı, sevgilinin türkiyeye gelip onlarla tanışmayı çok istediğini söyleme. her şey ondan sonra boka sarıyor.*
hayattaki en önemli şeyin birileri tarafından onaylanmak, kabul görmek olmadığını anla lütfen. sevgi ve onay bağımlılığın yüzünden geleceğini kurgulamakta çok zorluk çekeceksin. ve erkeklerden uzak dur.
şuan doğru yoldasın.
ne yapıyorsan yapmaya devam et. sonunda arkana dönüp iyi ki yapmışım diyeceksin.
henüz erken deyip ertelediğin şeyleri aradan çıkar. yarın altyapın uygun olmayabilir. *
öncelikle yemene içmene dikkat et, obeziteye doğru gidiyorsun, bir 15 sene sonra o aldığın kiloları vermek için çok uğraşacaksın.
tamam sev ama elinden yitip gidecek o sevgi için hayatını zindan etme, o kayıp yıllarını sana kimse geri veremeyecek, ne yazık ki bu konuda sen bile aciz kalacaksın.
aileni ikna et, bu ilkel şehirde acı çekeceğine daha büyük bir şehre tayin istesinler, sen de orada bir yerde liseni oku. sen aslında sosyal bir insansın.

ayrıca kendin hakkında en ufak bir doğru tahminin yok. o saçma kitapları kenara koy ve daha düzgün şeyler oku.
asla ama asla hemen insanlara güvenme. tanımak için zaman ver. herkesi kendin gibi saf hatta salak sanma. insanlar memnun olsun diye istemediğin şeyleri ailene yalan söyleyerek yapmak zorunda değilsin. ve derslerine daha çok çalış. daha 15 yaşındasın. önünde geçireceğin çok uzun yıllar var merak etme.
  • /
  • 4