spice girls

1996 yılında 5 kişiden oluşarak kurulan tarihin en büyük pazarlama dehası olan gruptur. geri halliwell, victoria adams(beckham), emma bunton, melanie brown ve melanie chisholm dan oluşmuş ingiliz grubudur. ilk çıktıkları albümleri ile tüm dünyada fenomen olan grup; 2. albümlerinde aynı çıkışı sürdürememişlerdir. 1997 yılında abdi ipekçide konser vermek için ülkemize gelmişlerdir. * geri'nin gruptan ayrılmasıyla grup gerilemiş ve dağılmıştır. 2007 yılında tekrar bir araya gelen grup 47 ülkeyi kapsayan dünya turnesine çıkmış ve sessizliğe gömülmüştür. haklarında çıkan son haber 2012 londra olimpiyatları kapanış töreninde sahne alacakları yönündedir.
http://kisalt.be/9i4sb5
mahallede ki kızların izleyip saçma sapan bir ingilizceyle grup halinde dans ederek şarkılarını söylediği gruptu bir zamanlar.
favori şarkılarım:

spice up your life
too much
viva forever
love thing
spice girls denince akla gelen ilk şarkıları wannabe dir elbette.
dağıldıktan sonra her birinin özellikle üç tanesi geri halliwell, emma bunton, melanie chisholm'un soloda çok daha iyi işler yaptığı grup. dağılmamış halde söyledikleri şarkılar içinde favorim ritmi sebebiyle who do you think you are? olmaktadır.

bir de bunların imitasyonu olan bir müzik grubumuz var: (bkz: hepsi)
ve nedense hepsi derken aklıma gürgen öz'ün * o soğuk esprisi geliyor. * *
hayatımın bir döneminde severek dinlediğim, 5 tane sıradan kadından oluşmuş bir gruptur. ayrıca bir başarı hikayesidir ve geldikleri noktaya tırnaklarıyla kazıya kazıya geldiklerinden dolayı da hep ilham kaynağı olduklarını düşünmüşümdür.
lipstick feminizmin en göze çarpan grubu. eğer onlar popülerken ilkokul 3e gidiyorsanız onlardan etkilenmeme gibi bir durumunuz olamazdı! hemen bir çete oluşturmuştuk hedef 6. sınıf erkekleriydi herkesin bir görevi ve bir karakteri vardı. ben scary spice mel b idim ve görevim bacaklara yapışıp olabildiğince ısırmaktı. o dönem çok erkek ağlattık. hey gidi hey
bugün piyasaya çıkmalarının 20. yılıymış. oha diyorum sevgilimler. ilk çıktıkları günü hatırlıyorum. pepsi sponsorluğunda generation next konserleri verdiklerini hatırlıyorum. victoria'nın daha beckhamgillerden olmadığı zamanı hatırlıyorum. ay kız yaşlanıyor muyum? hayıııııaaar olamaz! her neyse ezbere bildiğim küçük kızlığımın dillere pelesenk şarkısı ile yad edeyim baharat gacıları bari. *

if u wannabe my lover;


ikonik şarkıları wannabe en son dünya üzerindeki kadın hakları hakkındaki bir kampanya videosunda kullanılmış olan grup.
geçenlerdeki wannabe’nin 20.yılı şerefine melanie b, geri ve emma bir video yayınlamış ve yollarına gem olarak devam edeceğini çıtlatmışlardır.

wannabe şarkısının adele yorumu çok eğlencelidir.