tecavüz

coşkun ve şahin k. eylemleri.
karşısındaki kişinin rızası olmadan, zorla cinsel ilişkiye girmektir.
fatmagülün suçu ne
içten içe tecavüze uğrama isteğim var.
bu yüzdendir ki ıssız yerlerde dolaşıyor olmam.
kişisel alanların haksız ihlali. sonuçtan bağımsız olarak girişim yeterlidir.

(bkz: hırsız)
(bkz: tecavüz yarım kaldı indirimi)
nuri alço'nun ihtisas alanı.
şiddet içeren faaliyet. rıza olmadan zorla hakkı olmayan müdahalelerde bulunma.
artık bir çok ülke yeni tecavüz tanımında "erkeğe tecavüz edilmesi" maddesini de ekliyor.

http://sozlukcugunlugu.blogspot.com/2012...
kaçınılmazsa zevk alınmaya bakılacak olay yada olaylar zinciri.
yargıytayın kayseride meydana gelen bir olay hakkında verdiği karar sonucu bundan sonra olaya gözcülük yapanların da artık en az suçu işleyen kadar ceza alacağı* insalık dışı olay.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25363138
başlık tecavüz. bir saniyeliğine fantezilerinizi bir kenara bırakın ve kelimenin gerçek anlamını düşünün. bazı şeylerin şakaya gelmediğini ve taşak konusu olmasının pek doğru olmadığını düşünün. sadece bir saniye.
bazı başlıklar vardır, ona yazarken bir değil, on kere düşünmek gerekir. çünkü bazı başlıklar harbiden taşak geçilecek konular değillerdir. bazı başlıklar vardır, tıpkı burada olduğu gibi, "erkek zihniyeti" ile yapılacak yorumları kaldırmaz, çünkü o zihniyet öyle kirlidir ki, her allahın günü, her yerde yaptığı gibi, pislikleri yeniden üretmeye, sıradanlaştırmaya ve normalleştirmeye devam eder. bazı şeylerin taşak geçilmeyeceği anlamak için illa ki yaşamak gerekmez, tıpkı bu başlık gibi.*
istemedeğimiz şekillerde çıkıverir karşımıza. sonunda ya suçluluk ya pişmanlık ya da acı vardır duyguların dışında ve sonrasında hayata bir zaman küsüverirsiniz benim gibi belki de. siz ince bir çizgide gidip gelirsiniz. o ise arkanızda. hele bir de 8-9 yaşlarındaysanız ve size bunu yapan kişi kuzeninizse. sonrasında susarsınız, uzun bir süre susarsınız. ağlamak bile gelmez içinizden. yapılanı tam olarak anlayamazsınız. yıllar geçer belki de bu devam eder. sizin sesiniz iyice kısılır. o gider. tecavüzler biter. tacizler son bulur. hayatın geri kalanında özgürsünüzdür. ama artık enerjiniz yoktur. tükenmişlikle her sabah gözümü açıp her sabah lanet ediyorum yaşanan her şeye. güzel olan her şey kursağıma diziliyor sanıyorum her şeyi bu nedenle yarım yaşıyorum işte.
dönüş yok (irreversible) adlı filmde en acı ve sert biçimde gözler önüne serilerek nasıl bir insanlık suçu olduğu gözler önüne serilmişti. bir film eleştirmeni yönetmenin neden böyle sert bir film yapma ihtiyacı duyduğunu sorgularken tecavüzün çok büyük bir suç olduğunu, bazılarının bunun şakasını yapacak kadar hafife aldığını herkese göstermek istediği söylemişti. yaşayanlar kadar duyamazsınız bunun acısını. ancak acılarına hürmeten en azından espri ya da fantezi konusu yapmayabilirsiniz. bu konun geyiğini yapmak bile başlı başına bir suç ve mağdurlara hakarettir.
silahtır:afrikadaki bir çok iç savaşta düşmanın kadınlarına tecavüz edilir ve bir çoğuna hiv bulaştırılır.
güç gösdergesidir:erkekler otoritelerini ve güçlerini göstermek için bunu yaparlar.
cezadır:öldüremeyen tipler ceza olarak bu yolu kullanır.
ödüldür:düşmanın malı,canı ve namusu helaldir diye bir çok müslüman fetvası ve haçlı papalarının kilise beyanları vardır.

amacı ve sonucu ne olursa olsun insan ırkının yaptığı en iğrenç eylemlerden biridir ve sadece insan ırkına özgüdür.
iran'da cezası idam olan suçtur. ülkemizde de uygulanması şiddetle tavsiye edilmektedir.
  • /
  • 2