tecavüz

bazı başlıklar vardır, ona yazarken bir değil, on kere düşünmek gerekir. çünkü bazı başlıklar harbiden taşak geçilecek konular değillerdir. bazı başlıklar vardır, tıpkı burada olduğu gibi, "erkek zihniyeti" ile yapılacak yorumları kaldırmaz, çünkü o zihniyet öyle kirlidir ki, her allahın günü, her yerde yaptığı gibi, pislikleri yeniden üretmeye, sıradanlaştırmaya ve normalleştirmeye devam eder. bazı şeylerin taşak geçilmeyeceği anlamak için illa ki yaşamak gerekmez, tıpkı bu başlık gibi.*
başlık tecavüz. bir saniyeliğine fantezilerinizi bir kenara bırakın ve kelimenin gerçek anlamını düşünün. bazı şeylerin şakaya gelmediğini ve taşak konusu olmasının pek doğru olmadığını düşünün. sadece bir saniye.
açıkçası bu konuda çok doluyum, zira sözlükte bunun üzerinden iğrenç ötesi espriler dönüyor. öncelikle tecavüz bir bireyin hayatını gasp etmektir. tecavüze sadece kadın sorunu olarak bakıp mı bu esprileri rahatlıkla yapabiliyorsunuz? eğer öyleyse eşcinsellerdeki tecavüz vakalarını bir araştırın. hoş eğer buna göre ayarlıyorsanız tam bir vicdansız menfaatçisiniz. bunun dışında sürekli olarak lgbti özgürlük naraları atıp, tecavüz üzerinden mizah yapıp ataerkiye kaynaklık ettiğiniz için de tam bir ikiyüzlüsünüz. dilerim tecavüze uğramazsınız.
edit:eksileyin eksileyebildiğiniz kadar,
dönüş yok (irreversible) adlı filmde en acı ve sert biçimde gözler önüne serilerek nasıl bir insanlık suçu olduğu gözler önüne serilmişti. bir film eleştirmeni yönetmenin neden böyle sert bir film yapma ihtiyacı duyduğunu sorgularken tecavüzün çok büyük bir suç olduğunu, bazılarının bunun şakasını yapacak kadar hafife aldığını herkese göstermek istediği söylemişti. yaşayanlar kadar duyamazsınız bunun acısını. ancak acılarına hürmeten en azından espri ya da fantezi konusu yapmayabilirsiniz. bu konun geyiğini yapmak bile başlı başına bir suç ve mağdurlara hakarettir.
silahtır:afrikadaki bir çok iç savaşta düşmanın kadınlarına tecavüz edilir ve bir çoğuna hiv bulaştırılır.
güç gösdergesidir:erkekler otoritelerini ve güçlerini göstermek için bunu yaparlar.
cezadır:öldüremeyen tipler ceza olarak bu yolu kullanır.
ödüldür:düşmanın malı,canı ve namusu helaldir diye bir çok müslüman fetvası ve haçlı papalarının kilise beyanları vardır.

amacı ve sonucu ne olursa olsun insan ırkının yaptığı en iğrenç eylemlerden biridir ve sadece insan ırkına özgüdür.
karşısındaki kişinin rızası olmadan, zorla cinsel ilişkiye girmektir.
fatmagülün suçu ne
artık bir çok ülke yeni tecavüz tanımında "erkeğe tecavüz edilmesi" maddesini de ekliyor.

http://sozlukcugunlugu.blogspot.com/2012...
yargıytayın kayseride meydana gelen bir olay hakkında verdiği karar sonucu bundan sonra olaya gözcülük yapanların da artık en az suçu işleyen kadar ceza alacağı* insalık dışı olay.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25363138
savaşın, soykırımın, etnik temizliğin, iç savaşın yaşandığı topraklarda erkekler ve erkek çocuklarına tecavüz de vardır ve çok daha az konuşulur.

"erkeklere tecavüz ve cinsel şiddet"

http://bianet.org/bianet/insan-haklari/1...