the borgias

papalık tarihine damgasını vurmuş "borgia" ailesinin gerçek hayat hikayesinden uyarlanmış 2011 yapımı showtime dizisi...yönetmenlik koltuğunda bölüm bölüm farklı yönetmenler görsek bile neil jordan göze çarpan isimlerden.ayrıca jordan'ın imzasını senaryoda da görüyoruz.
başrolde yani "rodrigo borgia" rolünde ödüllü oyuncu jermy irons'ı seyrediyoruz.ilk sezonda cem sultan olayına da değinen dizide,machiavelli'yi de görünce pek heyecanlanmıştım.
yapım sağlam,oyunculuklar sağlam ki bunun neticesinde her bölümde bir tarih filmi seyrediyormuşsunuz hissine kapılmanız normal...
tüm bunların yanında borgia ailesini gördükten sonra boleynlerin melek olduğu kanısına vardım.zira az biraz araştırınca dizinin senaristlerinin insaflı davranıp olayları yumuşata yumuşata yazdıklarını anladım.
yok böyle bir aile yani.

seyrediniz,seyrettiriniz...
öncelikle bu diziyi bitiren yapımcıya lanet olsun!.tudors', 'spartacus' gibi dizileri sevenler için eşsiz bir yapım: 'borgias'. seks ve entrika dolu dizinin üçüncü bölümünde cem sultan araya giriyor ,micheletto'nun gay olduğunu öğrendiğinizde sizde şok olacaksınız yada artık olamayacaksınız . resmen beklemediğimiz yerden vurdular. tam dövüşecekler diye beklerken yiğitçe vuruştular ya lan.ayrıca tam arzu edilen aşk adamı,psikopat olabilir beklediği ve istediği tek şey sadakat.