the land is inhospitable and so are we

mitski'nin 7.stüdyo albümü.
şu ana kadar albümden 3 şarkı duyabildik.
bug like an angel, star ve heaven.
benim sıralamam heaven>star>blaa şeklinde gidiyor. ama blaa'a haksızlık etmek istemem çünkü içinde şöyle bir lirik var "sometimes a drink feels like family…” ancak diğer iki şarkıy- göre epey hafif kalıyor bence.

kendisinin "yapabildiğim en iyi şey sevmekti, umarım öldüğümde tüm sevdiklerimi izleyebilir ve bu dünyada başardığım şeyi sevgiyi kutlayabilirim" minvalinde bir açıklaması vardı muhtemelen aile ilişki ve ölüm bazalinde bir teması olacak albümün.

merakla bekliyorum şurada 15 eylül'e ne kaldı.

dinlemedim ama adından anladığım kadarıyla yerli ve milli bir parçaya benziyor. tıpkı ölürem türkiyem gibi…
2 hafta önce yayınlanmış mitski albümü, bence şimdiye kadar ki en çıplak albümü. folk/country sularına yelken açmışken hala kendi kalabilmiş mitski, her kurduğu cümlede bunu yazsa yazsa mitski yazar diyorsunuz.

"you're an angel, i'm a dog
or you're a dog and i'm your man
you believe me like a god
i destroy you like i am"

gibi, veya

"nothing in the world belongs to me
but my love, mine, all mine, all mine"

gibi.

metacritic skoru şu ana kadar mitski'nin peak'i. satışlar yönünde pek yüzü gülmedi bu sefer(lauren hell plakları peynir ekmek gibi satmıştı), ancak bence mitski yapmak istediği her şeyi yaptı bu albümle.

eylül akşamı yürüyüşlerine çok yakışan bir albüm. tabii the deal'ın kreşendo anlarında kendinizi yürüyüş yolunda uçuyormuş hissiyle bulabilirsiniz, derin bi nefes alıp dekreşendoya düşmesini bekleyin, geçecek.