toplu taşımada yaşlılara yer vermeyin

oxford üniversitesi’nden yapılan ve yaşlı insanları oturmak yerine ayakta durmaya teşvik etmeye yönelik açıklama.

valla bunu şirinevler-bağcılar hattında yaşlılara anlatsak gan çıkar gannn ^^

http://www.hurriyet.com.tr/uzmanlar-konu...
zaten yaşadığım memlekette yaşlı nüfus ağırlıkta. mesela birazdan mesaim var, işe gideceğim. muhtemelen yine toplu taşıma aracında birileri sırf bu sebepten ötürü tartışıyor olacak. her gün aynı terhane "bize yer vermiyor saygısızlar" gençler de yer vere vere bıkmış, ne yalan söyleyeyim ben de saygılı biri olmaya çalışıyorum lakin 45 dakika yol gidiyorum. ağız dalaşına asla girmiyorum.

yaşlı insanlara yer veremediğim zamanlar oluyor. elimizde değil, bu haber de artık ne kadar yer edinir bilmem ama kan dolaşımı için mantıklı geldi de bizdeki kan da dolaşmıyor mu acaba?.
makalenin çıktısını alıp alnıma yapıştırarak toplu taşımaya binmeyi planlıyorum artık.
(bkz: ihtiyarlara yer yok)
-kulak içi kulaklık takın
-müziği sonses açın
-camdan dışarı bakın
-uyuyormuş gibi yapın
-telefonunuzdan başınızı kaldırmayın
- kesinlikle göz teması kurmayın
yer vermemek için elinizden gelen tüm çabayı gösterin çünkü umutmayın ki herşey onların iyiliği için .
oldukça doğru bir önerme. ayakta toplu taşımayla gidecek kadar canları da yoksa sokağa bile çıkmasınlar.
kronik rahatsızlıkların devlete oluşturduğu yükün, vergi olarak bize ne kadar yansıdığını değerlendirdiğimizde sedanter yaşam bağımlısı bireylerin biraz ayakta kalması beni hiç üzmüyor
aslında 65 yaş üstüne devlet zorunlu ötenazi uygulasa ne güzel olurdu hem nüfus kontrol altında tutulurdu hem ekonomi iyileşirdi. çalıştın o vakte kadar yeter senin ömrün buraya kadar deyip devlete ve ülkeye katkıları için teşekkür edip gönül rahatlığıyla yollasalardı ebediyete. tabi bunu çok önceden planlamak gerekirdi çocukluktan itibaren devlet politikası haline getirilmesi gerekirdi, bireylerin hepsi blinçli şekilde yaşar, hayatını buna göre düzenlerdi bence muhteşem olurdu. yer vermek yer almak gibi şeylerle uğraşmazdık saygıyı sevgiyi daha anlamlı yaşardık en azından. bu fikirden iyi black mirror bölümü çıkar lan dur ben bunu senaristlere yazayım.
otobüse binmeden zamane gençleri diye laf atmaya başlayarak potansiyel koltuğunu garantileyen teyzelere anlatmak zor.