türbanlıların sınavlara aranmadan girmesi

sınavlara aranma ve sınava duyulan ciddiyet bölgeden bölgeye bile değişiyor diye düşünüyorum.
batıda çok sıkı tutulurken öğrenciler doğu bölgelerinde başkasının yerine sınava girmek, sınavda telefonla kopya çekmek, içeri techizatlar sokmak, sınav görevlisinin tanıdık olmasından ötürü on yirmi soruyu hocaya çözdürmek vs vs duyunca insanın isyan ettirip ''ulan ben kemerimi alırlar diye pijamayla gittim vay mk gibisinden''sövdürtecek kadar ciddi saçma sapan muhabbetler dönüyor malesef. ama bu başlık ayrı bi kafa

şimdi net bi bilgim olmadığı için ben da yapılmadığına dair bi itiraf ve yalanlama yapamam ama hani entre bakarım entry mi diye yazara bakarım adam mı diye bi muhabbet var artık malesef.

girdiğim tüm sınavalrda açık kapalı ayırmaksızın bayanların bayan polisler tarafından arandığına defaatle şahit oldum. bu tür bişey de ne duydum ne ettim.

*


1 ygs 2 lys sınavımada ankarada girdim. ygs sınavında adam beni uzaktan süzüp geçmemi söyledi siklemedi fazla.
diğer öğrencilere de aynısını yaptı. ama bazı başörtülü olup başka okulda sınava giren bazı arkadaşlarım hani tutturmak için eşarplarına batırdıkları iğne var ya onu bile kadınların(zira kızları/kadınları kadınlar arıyor) aldıklarını söyledi.
ama lys'de kemerimi aldılar, selpağımı aldılar içerde veriyolar diye. diğer öğrenciler de aynı muameleyi gördüler kız, kadın erkek hepimiz.
doğuda esnek olduğunu dersane hocam da söyledi, hatta gidin orda sınav olun gibi gayet absürt bişeyi ciddice önerdi.
doğu olayını bilemem ama, heryerde aynı disiplinin olmadığı kesinlikle açıktır. şu da var ki başörtülüler torpile uğrayacak bu sınavlarda neredeyse son seçenek. 2010'da başörtülü bi kızın sbs'ye girmesine izin vermedi gözetmenler. kız arka sıramdaydı bu bir örnekti.
yani yukardaki başlığa ithafen (bkz: yok öyle bi dünya ). bari başörtülülere olan nefretini başka bir şekilde dışavur dattebayo.