pasif somon baligi

Durum: 118 - 0 - 0 - 0 - 19.10.2018 06:47

Puan: 1760 - Sözlük Kezbanı

10 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

bu işler biraz nasip kısmet tabi..
  • /
  • 6

rem uykusu

asetilkolin bolluğu, norepinefrin, serotonin ve histamin yokluğu...

tite kubo

gerçek adı noriaki kubo'dur. japon manga sanatçısıdır. bleach gibi muhteşem entrikalı, aksiyonlu, duygu dolu bir mangayı yaratmıştır. sonradan sıkılıp yaptığı işi sallamamaya başlamış ve felaket bir arc ile mangayı sonlandırmıştır. bazen keşke hiç bleach'i yaratmasaydın diyorum. kızgınım kendisine.

masashi kishimoto

aşk... ünlü japon mangası naruto'nun mangakası. bize bu kadar güzel bir şey bıraktığı için öpüp, koklayıp, sevilesi insan.

soğuk füzyon

oda sıcaklığında gerçekleştiği rivayet edilen nükleer reaksiyon / füzyon. bir hipotez. çoğu bilim insanı tarafından ölü kabul edilen bir hipotez, peri masalı, kür. 1989 yılında martin fleischmann ve stanley pons adındaki iki bilim adamı bir elektrokimya deneyi yapıyorlardı. paladyum elektrotu üzerinde ağır suyun elektrolizi. bu arkadaşlar bu deney üzerinde çalışırken, deneyde fazladan bir ısı üretildiğini fark ediyorlar ve bu ısının ancak nükleer bir reaksiyon yüzünden elde edilebileceğini ifade ediyorlar. hatta çok küçük miktarlarda nükleer reaksiyon yan ürünleri bulduk efendim bakın nötronlar var trityumlar var diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar. bütün dünyanın gözü üstlerine dikiliyor bir anda. düşünsenize bu kadar ucuz maliyetsiz bir şekilde oda sıcaklığında nükleer reaksiyon gerçekleştiriyorsunuz. bir sürü bilim insanı deneyi tekrarlıyor tekrarlıyor tabi hepsi başarısız oluyor. amerika bu işe verdiği desteği geri çekiyor falan filan. paralar ve umutlar götte patlıyor yani.

geri dönüş olsa

erdem kınay'ın müzik ve düzenlemesiyle can verdiği güzel parça

ilk buluşmada konuşamamak

anangiller babangiller nasıllar inşallah?

karı koca yakınlaşırken üstlerinde bir örtü olmalı

başlığı okurken bile ateş bastı ayol

io

galileo galilei tarafından ilk defa 1610 yılında keşfedilmiş mini mini jüpiter uydusu. mini mini diyorum çünkü kendisi bizim uydumuz ay'dan az hallicedir. adını hera rahibesi ve zeus'un sevgilisi olan mitolojik karakter io'dan almıştır. 400'ü aşkın aktif volkana ve 100'ü aşkın dağa ev sahipliği yapar. bu volkanlardan bazıları yüzeyden 500 km kadar yukarı çıkan sülfür ve sülfür dioksit bulutları üretir. dağların bazıları da everest'ten daha yüksek pik yapmıştır. güneş sistemimizin en aktif nesnesi olan bu ufacık şırfıntı (zeus'la yatmış sonuçta) demir ve demir sülfit'ten oluşan bir çekirdeğe ve bunu çevreleyen silika kaya bir oluşuma sahiptir. yüzeyini -doğal olarak- sülfür ve sülfür dioksit buzları kaplar. böyle sarımsı yeşilimsi hastalıklı görünümlü çirkin bir nesne işte.

feromon

antik yunancadaki kökeni phero "taşımak" ve ormí "hormon" dan gelen, hormon taşıyan anlamındaki sözcük. aynı türe ait bireyler arasında sosyal davranışlar yönünden bir cevaba sebep olan kimyasal faktörler. başlıca bilinenleri uyarı feromonları, eşeysel feromonlar ve iz feromonları olmakla birlikte kesinlikle bunlarla sınırlı da değildir. mini minnak tek hücreli prokaryotlardan tutun da çok hücreli kompleks canlılara kadar geniş bir kullanımı vardır. en çok böceklerin davranışlarına etkisi dökümante edilmiş olmakla birlikte, pek çok omurgalı canlıda ve hatta bitkilerde bile feromon aktivitesi bulunmaktadır. her ne kadar vikipedi kuşlarda feromon bulunmadığını iddia etse de bu düpedüz kürdür. üropigial bez sayesinde bazı deniz kuşlarının da feromon salgıladığı tespit edilmiştir, fakat hala araştırılıyordur.

tohum

biyolojik anlamda yüzeysel bakacak olursak, dış kısmında, kendisini kollayacak, çimlenmeye kadar dışarıdan gelecek zararlara ve su kaybına karşı koruyacak odunsu lignin, mumsu kütin veya süberin gibi bir dış kabuğa; erişkinliğe ulaşmadan beslenmesini sağlayacak bir besin dokusuna; iç kısımda ise bir embriyoya sahip, döllenmiş ve çimlenmeye hazır, mini mini bir embriyonik bitki.

hippocampus

aynı zamanda denizatının latince cins ismidir. hippos "at", kampos ise "deniz canavarı" anlamına gelir. bu kadar şirin bir şey canavar olur mu hiç?

somnium obmutum

avusturya kökenli, gothic / doom tarzında sanat icra eden estatic fear senfonik metal grubunun 1996'da çıkan ilk albümü ve bu albümdeki aynı adı taşıyan parçaları. sanırım latinceden türkçeye "yarıda kesilmiş rüya" olarak çevrilebilir. bu parça tam 32 dakika süren bir müzik ziyafetidir.

monkey d luffy

dünyaca ünlü one piece mangasının (ve dolayısıyla animesinin) baş kahramanı. gomu gomu no mi (lastik lastik şeytan meyvesi) yiyerek lastik adama dönüşmüştür. çok matrak bir kişiliğe sahiptir ve ciddi anlamda çok güçlüdür. en büyük hayali korsanlar kralı olmaktır. bu sebeple açıldığı denizlerde nice arkadaşlar ve nice düşmanlar edinmiştir. anlatılacak çok şey var tabi ki ama ne kadarı spoiler'a girer bilemedim ki?

starcraft 2

tam adı starcraft ii: wings of liberty olan, blizzard entertainment tarafından 2010 yılında satışa sunulmuş rts (gerçek zamanlı strateji) oyunu. tek kişilik ve çoklu oyuncu seçenekleri bulunmakla birlikte oyunu oynayabilmek için devamlı bir internet bağlantınız bulunmalıdır. oyunda üç ırk seçeneği bulunmaktadır: terran (insanlar), zerg (alien'dan bozma, klasik yumurtalarla çoğalan "garip biyolojik yapı" temalı uzaylılar) ve protoss (teknoloji yönünden aşmış uzaylılar). iki adet ek paketi bulunmaktadır: heart of the swarm ve legacy of the void. ilk oyun single player modunda terran üzerinden giderken, heart of the swarm zerg'lere, legacy of the void ise protoss'lara odaklanmıştır. çoklu oyun seçeneğinde ise her pakette istediğiniz ırkı seçip düşman oyuncularla kapışmanız mümkündür.
elimde olmasına rağmen ne yazık ki pek beceremediğim, biraz üstüne düşsem eminim ki kıvırabileceğim fakat vakit yetersizliğinden yapamadığım kaliteli oyun.

kalın bye

kullanmanın bana henüz nasip olmadığı cümle. ( kürdan ayol bu )

dota

eul'un yaptığı ilk haritayı bile bilirim. o zamanlar takıldığım internet cafe'den, indirdiğim koliler kadar dota'cı da çıkmıştır. çok pis support oynarım, gözlerinizden öperim.

stranger things

içeriğinde sayısını bilemediğim kadar e.t, the goonies, aliens, predator hatta jaws referansı içeren, kaliteli her yapıma saygı duruşunda bulunmuş, muhteşem soundtrack'lere sahip, bir solukta izlenip "ya 2. sezon hemen çıksa ya" diye ağlatan, şimdiden efsane olmuş dizi. arkadaşımın zorlamasıyla başladım ve dnd oynadıkları sahneyle ilgi ve alakamı bir anda en üst seviyede yakalamış, o noktadan sonra da hiç bırakmamıştır. keyifle izleyeceksiniz.

ben yerine biz demek

bir kaç defa denk geldiğim muhteşem yüzyıl kösem adlı dizide safiye hemşirenin etrafındakileri ezikleme stili. küçük dağları biz yarattık. seni yolarız.

sperm kokusu

aroması zengin besinlerden etkilenen koku. ananas, şeftali vs buna güzel bir örnek. bir de aşırı soğan, çemen vs tüketen kişilerden alınız bu kokuyu. oh mis.

ferhat göçer'li türk telekom reklamı

aslında varolmayan fiber optic ağın, kulak kanatan reklamı
  • /
  • 6
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 118

duş alırken suyun sıcaklığının aniden değişmesi

"anne açma şu mutfağın muslugunu iki dakka beyaaa!" diye anırtır beni.. evet ilginç bir su tesisatımız var, nolmuş?!

yağmurdan sonra gelen toprak kokusu

burnumuza gelen actinomycetes sporlarının kokusudur. duygusallığa gerek yok canlarım

seviyesiz seks

herif bana domalırsa, o sex benim için seviyesizleşmiştir..

ayı sözlük yazarlarının ıssız adaya düşerlerse yanına alacakları 3 şey

lubricant, cuma ve son olarak, adem adındaki 22cmlik dildom.. kürdan çıkarsa eğer, cuma 'yı getir götür işlerine koşucam ve ademle takılcam.. lubricant ise sadece sizin benim dar olduğumu düşünmeniz için var..

hornette selam yazmadan pipisini atan tip

bunlar profil okumaya da üşenirler

alttaki yazara soracaklarım var

fantastik edebiyata katkıda bulunmak isterdim canım..

çok sıkıldım.. giresunda hiç koli yok mu ?
Henüz takip ettiği biri yok.