uzay heparı

31 mayıs 1994 tarihinde motosikletiyle etiler koç köprüsünde stüdyodan çıkmış eve giderken, yolun kenarına park etmiş olan demet akbağ'ın aracına çarparak 11 gün komada kalıp aramızdan ayrılan dahi müzisyen, kınalı bebek, küçüğüm, uçurtma bayramları, vurulduk gibi pek çok türk pop müziği klasiğine parmağını dokundurmuş, en son demet'in kınalı bebek albümü üzerinde çalışırken albümün çıkışını göremeden aramızdan ayrılmıştır. yaşasa müzik dünyası gerçekten şimdiki gibi bu kadar çöplük olmazdı, ayrıca gece melek ve bizim çocuklar isimli şapşahane ve bizleri anlatan bir filmde de başrol oynamıştır.
bu pazar tunca'yla b yüzü programımda anacağım müzisyen aynı zamanda. *
yıldız tilbe'nin delikanlım, aşkın nur yengi'nin serserim, candan erçetin'in daha, sezen aksu'nun küçüğüm şarkısının uğruna yazıldığı isim.
ben bu adamı sadece oynadığı tek film olan gece, melek ve bizim çocuklar adlı filmden biliyorum. orada da çok yakışıklı değil ama çok cool, karizmatik gelmişti bana bu adam. yaptığı kaza ve ölümü çok olay olmuştu. öldüğünde 26 yaşındaydı. bu kadar genç yaşta bu kadar yetenekli bir sanatçının ölmesi bayağı hüzün yaratmıştı.

çocukluğumda ölen yakışıklıların arasındadır, yılmaz zafer, kurt cobain, river phoenix ile birlikte.
tam ısırmalık bi şeymiş bu. yerim ya. tüh.

"yanında patlamış mısır da yeriz"şu arkaplan müziğini o yaptıysa, türkiye'nin akira yamaoka'sı diyebileceğim bi sanat.

düzenleme: o yazmamış ama olsun. demir demirkan'a akira yamaoka deriz biz de.
ayrıca sezen aksu ve yıldız tilbe arasındaki yıllardır süren küskünlüğün sebebi olan kişiydi.